Řeka Caño Cristales v Kolumbii je nejkrásnější řekou světa

Řece Caño Cristales se přezdívá různě, avšak nejtrefnější je její přezdívka tekutá duha. Při pohledu na ni pochopíte proč. Najdete v ní totiž pět barev, a to vždy od září do listopadu. Caño Cristales je nejkrásnější řekou světa, která teče v Kolumbii.

Barvy řeky jsou opravdu pestré

Barvy, které spolu krásně ladí, jsou způsobeny kombinací všech možných přírodních prvků. V období mezi suchem a deštivými měsíci se nejvíce vybarvuje rostlina Macarenia clavigera, která je sytě červená a způsobuje toto zbarvení i v řece. Červenou barvu doplňuje žlutý písek, zelené řasy, modrá voda i tmavé skály okolo řeky. Dohromady tvoří celá scenérie opravdu jedinečnou podívanou, kterou jinde nenajdete. V řece údajně nežijí žádní tvorové, a tak si zde můžete užít i koupání aniž byste měli strach, že vás něco „sežere“.

Řeka Caño Cristales – jak se k ní dostat?

Řeka Caño Cristales byla na několik let nepřístupná turistům, ale od roku 2009 je znovu zpřístupněná. Dostat se k ní není zase tak jednoduché. Nejdříve se musíte dostat do města La Macarena, které se nachází v regionu Meta. Do tohoto městečka lítají místní menší letadla, například z Bogoty nebo z města Villavicencio. V La Macareně se nachází několik agentur, které vám zajistí prohlídku řeky i s průvodcem. Právě on vás dovede až do hornatého národního parku Serrania de la Macarena, kde se tato duhové řeka nachází. Vydat se k ní můžete pěšky, na koni či na oslu. Průvodce si domluvte předem, protože je vždy omezené množství lidí, kteří se mohou do této oblasti vydat. V okolí řeky je zakázáno nocovat a rozdělávat oheň.

Caño Cristales

Duhová řeka Caño Cristales

Řeka Caño Cristales

Caño Cristales