Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

10 málo známých italských ostrovů, které stojí za návštěvu

Itálie, to není jen Sardinie, Capri nebo Sicílie. Je to mnohem více ostrovů a ostrůvků s malebnými městečky. K Itálii jich totiž patří kolem 400. A my se podíváme na deset z nich, které nejsou tak známé a nečeká vás tam velké množství turistů.

PONZA

Ponza je největší z italských Pontinských ostrovů a nachází se jihovýchodně od Říma v Tyrhénském moři. Čekají tady na vás malebné zátoky i křišťálové moře. Ostrov je proslulý svými Modrými jeskyněmi, které vytvořili Etruskové. K nejznámějším patří Hadí jeskyně a Římská galerie. Uprostřed ostrova naleznete ruiny pohřebišť starých Egypťanů, Řeků i Féničanů. Na ostrově se také nachází několik malých obcí, jako např. Ponza, Santa Maria a Le Forna. Ostrov je přístupný převozem lodí i pro automobily. Převozy a lodě vyplouvají z Neapole, Terraciny, Formia a Anzia.

Ponza

 

PROCIDA

Procida patří k nejmenšímu ostrovu Neapolského zálivu. Má plochu 4,1 km2. Leží přesně mezi pevninským mysem Capo Miseno a ostrovem Ischia. Procida má velmi členité pobřeží a je sopečného původu. Jejím nejvyšším bodem je vrchol Terra Murata a na jejím vrcholu se nalézá komplex budov, které patří k historické památce ostrova. Uprostřed najdete náměstí Piazza delle Armi.  Nachází se zde také klášter a bazilika San Michele Arcangelo. Na úpatí stojí barokní kostel Madonna delle Grazie, který je z roku 1679.

Procida

MONTE ISOLA

Monte Isola je se svou rozlohou největším jezerním ostrovem Evropy. Jedná se o téměř nedotknutelný ostrov, na kterém nenajdete skoro žádná auta. Vrchol ostrova leží ve výšce 600 m n.m. Naleznete zde kostely s freskami, sochami i oltáři z období mezi 15. a 17. stoletím.

Monte Isola

STROMBOLI

Stromboli je malý ostrůvek, který leží v Tyrhénském moři a je součást Liparských ostrovů patřících k Itálii. Na ostrově najdete stejnojmennou aktivní sopku, která si díky pravidelným erupcím vysloužila přezdívku Maják Středozemí. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Vancori.

Stromboli

GIGLIO

Giglio je ostrov v Toskánském souostroví ležící 16 km západně od italské pevniny a 50 km od Elby. Ostrov je tvořen žulou a nachází se zde četné vinice. Těšit se tady můžete na pestrý podmořský život, krásné písečné pláže i křišťálovou vodu. Jedná se o potápěčský ráj a na své si zde přijdou i milovníci turistiky a historie.

Giglio

MAZZORBO

Mazzorbo je malý ostrůvek nedaleko Benátek, na který se dostanete parníkem za necelou hodinu. Je také spojen dřevěným mostem s ostrovem Burana. Naleznete zde artyčokové pole, vinice i ovocné sady. Ostrůvek je velmi bohatý na historii i přírodní krásy. Skvělé místo, když máte ruchu Benátek a ostatních velkým měst dost.

Mazzorbo

PALMARIA

Palmaria je ostrov nedaleko známého italského místa Cinque Terre.  Palmaria láká návštěvníky zejména na turistiku a přírodu. Těšit se můžete na nedotknutou vegetaci, členité útesy, krásné pláže i jeskyně. Od roky 1997 se Palmaria nachází na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Palmaria

BUDELLI

Budelli je ostrov nacházející se v souostroví Maddalena. Nachází se jižně od ostrovů Razzoli a Santa Maria. Má plochu 1,6 km2 a nejvyšším bodem je Monte Budello. Je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Středozemním moři. Ostrov je proslulý svou Růžovou pláží nacházející se v jihovýchodní části ostrova. Za tuto barvu vděčí mikroskopickým úlomkům korálů a skořápek. Pro turisty platí pravidla, která musí dodržovat. Místo mohou navštívit pouze během dne a musí se zdržovat na vyhrazené části ostrova. 

Budelli

SAN DOMINO

San Domino je největší z Tremitských ostrovů. Kdysi tady byla trestanecká stanice, dnes je však ostrov oblíbeným místem. Snadno ho projdete pěšky, má totiž rozlohu 2,1 km2. Najít tady můžete malinkaté pláže s čistou průzračnou vodou, jeskyně i korálové útesy.

San Domino

LINOSA

Linosa je malý ostrůvek patřící k Pelagickým ostrovům v Sicilském průlivu ve Středozemním moři. Jeho rozloha je 5,45 km2. Ostrov je sopečného původu a je pokrytý krátery, z nichž nejvyšší měří 195 m a jeho název je Monte Vulcano. Linosa leží nedaleko Tuniska a je téměř nedotknutelná turisty. Auta jsou zde zakázaná a naleznete tady kolonii želv Caretta caretta.

Linosa

 

 

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!