Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

10 míst, která rozhodně nesmíte při návštěvě Nového Zélandu minout

Novozélanďané považují za svůj symbol ptáka Kiwi a sami se tak i označují. Pokud se na Nový Zéland chystáte i vy, pak rozhodně nesmíte minout tyto místa, která se na věčně zeleném souostroví opravdu vyplatí vidět.

Foxův ledovec a lávové trhliny

Výstup na Foxův ledovec je pro mnohé návštěvníky Nového Zélandu opravdový zážitek. Výstup vám zabere dvě až tři hodiny a uvidíte opravdu nádherné věci – prazvláštní ledovcové brány, vodopády i gejzíry. V krásných kusech ledu budete vidět přesně to, co chcete. Vydejte se na vrchol se šikovným průvodcem, se kterým prozkoumáte i různé ledovcové jeskyně. Jediné co budete potřebovat je pevná obuv a skvělé počasí.

Foxův ledovec

Hobitín je nejen pro milovníky Pána Prstenů

Hobitín se nachází v překrásné zelené scenérii regionu Waikato a najdete zde až 37 hobitích nor. Ty byly vybudovány během natáčení oné světoznámé trilogie. Hobitín stále láká návštěvníky Nového Zélandu z celého světa. V Hobitíně můžete navštívit také hospodu U Zeleného draka a dát si nefalšované hobití pivo.

Hobitín

Hobitín na Novém Zélandu

Jeskyně Wiatomo se svítícími červy

K tomu abyste mohli prozkoumat jeskyni ve Wiatomu budete potřebovat loďku. Baterku však s sebou nosit nemusíte, protože stěny jeskyně jsou pokryty červy Arachnocampa Luminosa. Tito červi osvětlují jeskyni moderními fosforeskujícími světýlky. Takováto podívaná je opravdu dechberoucí. Možná se uvnitř budete cítit jako ve filmu Avatar a není se čemu divit. Nemusíte se bát, červi nejsou nijak nebezpeční. Při prohlídce ale musíte být zticha, abyste je nevyplašili.

Jeskyně Waitomo

Jeskyně Waitomo, Nový Zéland

Národní park Tongariro

Park Tongariro má rozlohu 80 000 ha a naleznete tady smaragdová jezera, horské louky, horké prameny i největší sopky severního ostrova. V parku můžete lyžovat, jezdit na snowboardu, raftovat, jezdit na kole i dělat turistiku. V parku naleznete tři aktivní sopky a poslední erupce byla v roce 2012.

Národní park Tongariro

Národní park Tongariro, Nový Zéland

Plujte přes Milford Sound

Útesy tohoto fjordu jako by vyrůstaly přímo z hlubin tmavých vod a svými vrcholky rozrážely oblohu. Tento fjord bývá označován jako osmý div světa. Můžete plout na kajaku, prohlídnout si ho z letadla nebo si užít noční plavbu lodí.

Milford Sound

Tasmanův ledovec

Tasmanův ledovec je dlouhý 23,5 km a patří k nejdelším ledovcům na Novém Zélandu. Najdete ho v Národním parku Aoraki Mount Cook. Bohužel tento ledovec každoročně mizí o 180 metrů, takže jestli ho chcete vidět, měli byste si pospíšit.

Tasmanův ledovec

Tasmanův ledovec. Mont Cook

Zátoka ostrovů

Tento subtropický mikroregion v sobě zahrnuje 144 ostrovů, které jsou skvělým místem pro všechny milovníky pláží a vodních sportů. Naleznete tady pestrý podmořský svět a věřte, že je zátoka úzce spojená s maorskou kulturou. V této oblasti navštivte posvátný strom kauri, který dosahuje až 50 metrů.

Hole in the Rock

Kolonie tučňáků v přístavu Oamaru

Gang modrých tučňáků můžete pozorovat v přístavu Oamaru. Tučňáci s modrým frakem nejsou větší než vypasení holubi. Navštívíte je v přístupné části pro turisty, je jich tam zhruba polovina z celkového počtu 260.

Kolonie Modrých tučňáků

Sopka Taranaki

Taranaki je region v západní části severního ostrova. Celému regionu dominuje sopka Mount Tanaraki, kterou můžete na mapě najít také pod názvem Mount Egmont. Sopka je vysoká 2518 metrů a nabízí nádherné výhledy do okolí.

Mountain Taranaki

Jezero Wanaka a nejpopulárnější strom

Jezero Wanaka je ideálním místem pro turistiku, rybaření i vodní sporty. Jezero je obklopené mohutnými horami a nachází se jen kousek od národního parku Mount Aspiring. Ve středu jezera se nachází nejvíc fotografovaný strom celého Nového Zélandu, který jako by vyrůstal přímo z jeho středu.

Jezero Wanaka

Jezero Wanaka, Nový Zéland

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!