Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

6 míst v Arizoně, které musíte vidět

Arizona má opravdu mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Tyto ale rozhodně při návštěvě Arizony minout nesmíte.

1. Monument Valley

Monument Valley nabízí nejtypičtější pohled amerického západu.  Čekají na vás červeně zbarvené stolové hory stojící vysoko nad vyschlým údolím. Najdete ho na hranici Arizony a Utahu v indiánské rezervaci Navajo. Valley znamená údolí, ale ve skutečnosti se jedná spíše o širokou pláň, ze které se tyčí do výšky poslední zbytky pískovcových vrstev. Ty ale v minulosti pokrývali celý region.

Monument Valley

2. Montezumův hrad

Montezumův hrad neboli Montezuma Castle je nejzachovalejší útesová osada v Severní Americe. Jedná se o vystavěné domy na vyvýšených plošinách a na strmých útesech, které zde postavili kolem roku 1 125 Sinaguové. Právě tady postavili ve výklenku rovné stěny pětipatrovou budovu. Dvacet místností je vytesáno do vápencového útesu. Veškeré místnosti odolávaly času a jsou zde zachovány kresby, otisky rukou na stěnách i umělecké předměty a zachovalé pracovní nářadí.

Montezumův hrad

3. Město duchů – Jerome

Jerome je město, kde se v roce 1876 začalo těžit zlato, stříbro a hlavně měď. Bydlení zde hledali lidé z celého světa a hlavní důvod byl samozřejmě výdělek. Poslední důl byl zavřen v roce 1953 a obyvatelé se pak odstěhovali a zanechali tady město duchů, které vyhledává každý rok mnoho turistů.

Jerome

4. Národní park Saguaro

Národní park Saguaro dostal své jméno podle kaktusů, které v těchto místech dorůstají až do výšky 20 metrů. Saguaro leží v Sonorské poušti u města Tucson a dělí se na dvě poloviny. Tucson Mountain District leží 25 km západně od centra Tucsonu. Rincon Mountain District leží 32 km východně od centra města. Park má rozlohu 370 km2 a přejet z jedné části do druhé zabere zhruba 45 minut.

Národní park Saguaro

5. Canyon de Chelly

Nehlubokým kaňonem, jehož stěny mají kolem 300 metrů, protéká říčka a na zdejší poměry je zde mnoho zeleně. Canyon de Chelly je také velmi úrodný. Mimo jiné tady stojí Bílý dům, což je stavba pueblanských předků. Kromě něj zde najdete také Jeskyni masakru a Soukeníkovou hrobku. K vidění jsou i políčka Navahů, ovocné sady, stáda ovcí, koz i koní.

Canyon de Chelly – Bílý dům

6. Sonorská poušť

Sonorská poušť neboli Sonora je nejteplejší a zároveň nejzelenější pouští Severní Ameriky. Narazíte tady na kaktusy Saguaro dorůstající až 15 metrů.

Sonorská poušť

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!