Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Alberobello s krásnými domečky ve stylu Trulli

Jih Itálie s Apeninským poloostrovem v sobě ukrývá klenot, a to v podobě městečka Alberobello. Právě tady objevíte krásné a neobvyklé kamenné domečky ve stylu Trulli.

Jak se tam dostat?

Alberobello se nachází zhruba 60 km jihovýchodně od hlavního města provincie Bari. Z Bari se sem dostanete velmi jednoduše a také pohodlně vlakem ze zadního nástupiště. Nenechejte se zmást, vlak sem opravdu jezdí, ale od úplně jiné společnosti než ostatní vlaky. Proto ani lístek na nádraží nedostanete koupit, ale musíte si ho zakoupit až na zmíněném posledním nástupišti, kde stojí samostatně budka, ve kterém vám ho prodají. Zpáteční lístek vás vyjde na necelých 9 Euro a cesta potrvá zhruba dvě hodiny.

Alberobello a domečky Trulli

Alberobello je součástí UNESCO

Po příjezdu do Arbelobella vás do vesničky s kamennými domy navedou všudypřítomné cedule s názvem trulli i ostatní turisté, kteří sem přijeli ze stejného důvodu jako vy. Město je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Domečky jsou z kamene a bez malty

Počátky těchto jedinečných bílých domečků, které vypadají jako z jiného světa, sahají až do druhé poloviny 16. století. Prvním osadníkům totiž bylo nařízeno stavět obydlí bez malty a z kamene, aby mohly být domky v případě královské inspekce zbořeny a nepodléhaly dani v Neapolském království. Vesnička se v roce 1797 stala svobodnou, a právě díky tomu se stavby zachovaly.

Alberobello má 1 500 těchto domečků a nechybí zde ani kostel sv. Antonína s výškou 21 metrů a střechou stejnou jako všechny okolní domky. Mají kuželovitý tvar a většina z nich je zdobena bílými znaky.

V horkých dnech se v nich ochladíte

Vesničkou se můžete nejen procházet, ale také do většiny domečků nahlížet. V mnoha z nich koupíte různé suvenýry, ale objevíte v nich muzea nebo malé hotýlky. Rozhodně nevynechejte ani návštěvu největšího z těchto domečků a také jediného, který není jen přízemní, ale má patro.

Patrový dům Trulli

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!