Atraktivní lyžování ve Francii

Zkusili jste někdy lyžování ve Francii? Že ani nevíte, jestli se tam dá pořádně jezdit? Tak to si určitě tento článek přečtěte, protože vás velmi rychle vyvede z omylu.

Skvělé podmínky

Lyžování Francie patří mezi ty nejkvalitnější v celé Evropě. Jen si všechno spojte dohromady. Rozlehlé a vysoko položené sjezdovky v Alpách zajišťují dostatek sněhu po celou sezónu. Do toho si přidejte milé Francouze, místní jídlo, za nímž vyrážejí gurmáni z celého světa, a vysoké standardy hotelů. Všechno tohle jasně hovoří pro to, že si lyžování ve Francii maximálně užijete. Vaše ubytování bude pravděpodobně ležet přímo u sjezdovky, stačí si tedy před hotelem nazout lyže a vyrazit. Pojďme si představit zajímavá lyžařská střediska, jež můžete navštívit.

Lyžování ve Francii

Nejvyšší lyžování

Val Thorens má jedno z prestižních prvenství, které na něj přitahuje pozornost. Jde o nejvýše položené středisko v celé Evropě. Sjezdovky jsou uzpůsobeny pokročilým i začátečníkům, svoji oblíbenou si tam jistě najde každý. A koho baví stále objevovat nové cesty, bude mít jistě po celou dovolenou dost napilno, prozkoumat 140 kilometrů sjezdovek není lehký úkol. Až si budete chtít od lyžování odpočinout, využijte třeba sportovní centra se širokou nabídkou sportů nebo pohodlné restaurace a kavárny.

Nesmíte opomenout ani další možnosti, například Les Menuires.

Místo pro lyžařské nadšence

Přesně tak by se dal označit Tignes. Sjezdovky zde mívají velká převýšení a samozřejmě různé stupně obtížnosti, přizpůsobené všem lyžařům. Určitě neopomeňte během pobytu zde zkusit tunelovou lanovku Funiculaire, která patří mezi největší atrakce. A po náročném dni na lyžích či snowboardu nezapomeňte i na relax v podobě vířivky či masáže.

Dalo by se napsat ještě o spoustě středisek. Vy se podívejte alespoň na jedno, jež se jmenuje Les 2 Alpes.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!