Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Cestovní pojištění a rizika spojená s cestováním

Pandemie koronaviru ovlivňuje naše životy už jistý čas. Dá se říct, že nejvíce zastihla samotné cestování – uzavřené hranice, karanténa po příchodu a podobně. V době pandemie koronaviru se letní dovolená může změnit na pořádně dobrodružství. Před samotným vycestováním určitě nezapomeňte si zřídit cestovní pojištění.

Cestovní pojištění a koronavirus

Před odjezdem na letní dovolenou se nejprve informujte, jaké jsou pravidla vstupu do cílové země, restrikce a preventivní opatření. Tyto informace se dají snadno dohledat na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Samotný Covid pas by nám ale měl usnadnit cestování. Covid pasy budou dostupné v digitální nebo papírové podobě.

Součástí cestovního pojištění je:

  • Krytí pro léčebné výlohy
  • Asistenční služby

Krytí pro léčebné výlohy

Je to nejdůležitější součást pojištění. Pojistné plnění z pojištění léčebných výloh se dá uplatnit na situace jako – nezbytné vyšetření potřebné ke stanovení diagnóz, vyšetření potřebné ke stanovení léčebného postupu, lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, léky předepsané lékařem, základní ošetření zubním lékařem, náklady na přepravu a podobně.

Asistenční služby

Každá pojišťovna má svoji asistenční službu. V praxi to znamená, že pokud se vám v zahraničí něco stane, po případě potřebujete poradit, asistenční služba je vám k dispozici. Se zaměstnanci asistenční služby se domluvíte česky a jsou k dispozici celých 24 hodin. Je dobré, pokud máte kontakt na asistenční službu uložený v mobilu, pro případ okamžité potřeby.

Kalkulačka cestovního pojištění

Na webové stránce www.top-pojisteni.cz najdete online kalkulačku cestovního pojištění. Pokud zadáte do online kalkulačky všechny potřebné informace jako jsou – datum trvání dovolené, destinace, počet lidí a podobně, ukáže se vám nabídka všech pojišťoven s informacemi, které se vztahují k cestovního pojištění a covidu. 

  • Znak “X” znamená, že riziko koronaviru není kryté
  • Znak “?” Znamená, že riziko koronaviru je kryté.

Cestujte bezpečně.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!