Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Do Hukvald za zříceninou i oborou. Co dalšího zde vidět?

Máte před sebou volný víkend a chcete se vydat za dobrodružstvím? Za dobrodružstvím se nemusíte vydávat do zahraničí, i Česká republika toho nabízí tolik k vidění! Doporučujeme zamířit třeba do obce Hukvaldy, jelikož právě zde se toho nachází hned několik. I když je to poměrně malá obec, jeden den vám na prozkoumání všeho, co se zde nachází, rozhodně stačit nebude. Nevěříte? Tak se sem vydejte!

Hukvaldy jsou krásnou obcí nacházející se v Beskydech. Okolní krásná příroda je tak zaručena, dokonale vás uklidní. Prozraďme si však hlavní lákadla, proč sem každým rokem jezdí ne desítky, ale rovnou stovky turistů. Skutečně, Hukvaldy se každým rokem stávají oblíbenější a oblíbenější. Budete dalším návštěvníkem právě vy?

Do Hukvald za Leošem Janáčkem

Hukvaldy jsou známé hlavně pod označením “Janáčkovy Hukvaldy”. Ptáte se, proč zrovna Janáčkovy? Protože se zde narodil a nějakou dobu zde i pobýval slavný hudební skladatel Leoš Janáček. Pokud jste tedy milovníkem vážnější hudby, můžete sem zavítat a prohlédnout si jeho dům, kde nějakou dobu pobýval. Je to rozhodně zážitek!

Za exotickými rostlinami a zvířaty

Do Hukvald se také jezdí za exotickými rostlinami a zvířaty. Nevěříte, že něco takového v Hukvaldech najdete? Opravdu je to tak! Přesvědčte se sami a zamiřte do Tropic Hukvaldy, kde na vás budou čekat i mluvící papoušci. Do Tropic Hukvaldy se vyplatí jít za každého počasí, je to taktéž zážitek.

Za liškou Bystrouškou

Nad obcí se rozprostírá krásná, obrovská zřícenina hradu Hukvaldy, která je obklopená zdejší oborou. A aby toho nebylo málo, při procházce oborou můžete spatřit sochu lišky Bystroušky, která je pro zdejší oboru opravdu typická. Sice ji v minulosti už několikrát ukradli, ovšem její další podobu najdete na stálém místě, kde sídlila a bude sídlit.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!