Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Jak přibrat na váze

Většina lidí, především žen často řeší jak snížit svou váhu, zmenšit konfekční velikost či dotvarovat postavu do vysněného stavu, který si stanovily za cíl. Lidí, kteří nemají problém s nadváhou ba naopak by rádi přibrali pár kil navíc je celkem málo. Většina z nich se snaží obrátit některé základní principy známých diet aby získali nějaké centimetry v obvodu pasu navíc. Známe dietetické rady jakou jsou například omezení karbohydrátů coby příloh a sladkostí, vyhýbání se alkoholu a kofeinu a pravidelný pohyb se pro tuto skupinu lidí návodem vzít útokem rychlá občerstvení, pojídání nadměrného množství sladkostí a tučných jídel a samozřejmě žádný pohyb, který by přibývání na váze sabotoval. Tato cesta je však cestou ke zničení zdraví. Naštěstí, je tu řešení, které přibírání na váze dosti ulehčuje a stačí k němu pochopit pouze pár základních principů, výpočtu a samozřejmě změny životního stylu.

Prvním krokem je zaměření se na množství stravy. K určení, o kolik víc musíte jíst potřebujete znát počet kilogramů, které chcete přibrat a také tzv. RMR. Roli hraje množství kalorií na den potřebné k udržení stávající váhy a správnému fungování bez započítání jakéhokoliv pohybu. Dosaďte tedy do vzorce pro RMR vaše údaje.

RMR = 10 * vaše hmotnost (v kg) + 6,25 * výška (v cm) – 5 * věk (počet let) + x.

Pro muže dosaďte za x = 5, pro ženy dosaďte do vzorce za x = -161.

Dalším krokem je určení množství vaší pohybové aktivity v současnosti aby se dala doporučit ideální. Vynásobte své RMR takto:

Sedavé zaměstnání + téměř žádné cvičení = RMR x 1.2

Středně aktivní s lehkým cvičením (3-5 dnů v týdnu): BMR x 1,55

Velmi aktivní s intenzivním cvičením(6-7 dní v týdnu): BMR x 1,725

Například pokud je vaše RMR 1572 kalorií a jste středně aktivní je 2436 počet kalorií, které máte přidat ke svému stávajícímu jídelníčku. Není nutné zdůrazňovat, že strava by měla být zdravá a vyvážená.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!