Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Jak se dostat na vyhlídku Jelení skok v Karlových Varech?

Lázně Karlovy Vary netřeba představovat. S názvem města se spojují různé superlativy, jako největší, nejznámější, nejnavštěvovanější a nejstarší lázně. Pokud se budete chtít podívat na město z výšky, můžete se vybrat na vyhlídku Jelení skok s bronzovou sochou kamzíka.

Něco málo z historie

Jelení skok se považuje za jeden z hlavních symbolů Karlových Varů. Patří mezi nejstarší vyhlídkovou stavbu. V roce 1804 ji nechal postavit bohatý vídeňský obchodník jménem Mayer, podle kterého se jí někdy říká Mayerův Gloriet. Nachází se na skalnatém brale, které se týčí vysoko nad městem. Pověst říká, že právě z tohoto místa skočil jelen, kterého pronásledovala mysliveckého družina Karla IV. Právě z toho místa, kam jelen dopadl, začal vyvěrat pramen horké vody. Karel IV. usoudil, že voda může zahnat mnohé choroby, protože sám ji použil při léčbě nemocné nohy.

Jak se dostat na vyhlídku Jelení skok?

K vyhlídce Jelení skok je možné se dostat dvěma variantami cesty.

1.) Varianta první

Na vyhlídku se dá dostat po lesních cestičkách a kamenných schodech, která vede kolem sošky kamzík. Start pro tuto variantu je centrum Karlových Varů od Vřídla.

2.) Varianta druhá

Na vyhlídku se můžete nechat vyvést lanovou dráhou Diana, kde vystoupíte v mezistanici Jelení skok nebo se necháte vyvést až k rozhledně Diana a sjedete přibližně 500m. Vydáte se přes sanatorium Myslivna, která vede kolem chaty. Od restaurace U Myslivna sjedete už jen pár metrů a jste v cíli.

Lanová dráha Diana má spodní nástupní stanici “Stará louka”, mezistanici “Jelení skok” a výstupní stanici “Diana”. Je tradiční a oblíbený dopravní prostředek Karlových Varů. Jezdí od 9:00 hodiny do 19:00 hodiny v intervalech každých 15 minut. V měsících duben a říjen je provoz lanové dráhy ukončen v 18:00 hodině. V měsících leden, únor, březen, listopad a prosinec je provoz lanové dráhy ukončen v 17:00 hodině. Na portálu dopravního podniku Karlových Varů najdete tarif lanové dráhy Diany.

Od Kamzíka se dá sejít dolů po schodech a pěšky směrem doprava se dá přejít ke Grandhotelu Pupp. Cesta je velmi dobře značená. Jsou k dispozici orientantačné tabule a ukazatele.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!