Jakou výbavu vzít s sebou na podzimní cesty po Lipně?

Krajina v okolí vodní nádrže Lipno láká svojí romantikou k procházkám a výletům v každém ročním období, z nichž každé má své neopakovatelné kouzlo. Zima láká výletníky na zasněženou krásu, jaro na rozkvetlou přírodu a léto na hřející slunce i vodní sporty. Ani podzim potom v ničem nezaostává, příroda hraje všemi barvami a má unikátní atmosféru. Rozhodnete-li se strávit své volné podzimní dny v hotelu na Lipně, určitě do přírody vyrazte!

Podzimní cesty do přírody

 V každém ročním období mají výlety do přírody svoje specifika a máte-li si je opravdu užít, měli byste podle toho zvolit i své vybavení. Tím nejdůležitějším je samozřejmě oblečení. Podzimní dny mohou být již docela chladné, a zvláště v ranních nebo pozdních odpoledních hodinách je teplé oblečení nezbytností. Volte spíše více tenčích vrstev, abyste v případě potřeby mohli některou z nich snadno a rychle odložit. Vzhledem k tomu, že podzim se často nese ve znamení mrholení nebo dešťových přeháněk, pozornost je třeba věnovat i tomu, aby svrchní vrstvy byly nepromokavé. To samé platí také pro obuv, ideálně také pevnou a pohodlnou.

Další vybavení

 Při podzimních výpravách do lipenské přírody se může hodit i další vybavení. Vzhledem k tomu, že Lipensko je vyhlášenou houbařskou oblastí a houby mohou za příznivých podmínek růst až do listopadu, hodit se určitě může kapesní nůž a alespoň malý košík. Nádoby na pití, kotlíky, mapy apod. jsou dalšími doplňky, které s sebou ponesete zejména v případě, když budete vyrážet spíše na delší putování. Okolí Lipna nabízí bezpočet zajímavých cílů pro procházky všech stupňů náročnosti. Zpestřete si jimi pobyt v hotelu LEYLA***ve Frymburku a pokochejte se krásami tohoto malebného jihočeského kraje, kterým podzim na této malebnosti nic neubírá, ba právě naopak.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!