V Jeseníkách vás čeká mnoho dobrodružství

Jeseníky jsou krásné hory s mnoha přírodními poklady. Jejich jádrem je nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník, který společně s Rychlebskými horami, Kralickým Sněžníkem a Nízkým Jeseníkem vytváří takzvanou Jesenickou oblast. Chráněnou krajinnou oblast Jeseníků pak tvoří výše zmiňovaný Hrubý Jeseník, Hanušovická a Zlatohorská vrchovina. Nejvyšším vrcholem je Praděd s nadmořskou výškou 1491 m n. m.

Zábava v létě i v zimě

Území Jeseníků je až z 80 % pokryto lesy, proto je ideálním místem pro turistiku i cyklistiku. V zimním období zde naleznete mnoho středisek provozujících zimní sporty. V této krásné oblasti se však nachází i lázně a kulturní památky.

V Malé Morávce najdete ubytování pro školy i rodinu

Pokud chcete oblast Jeseníků prozkoumat více, pak zkuste navštívit Malou Morávku, která je vyhledávanou rekreační oblastí. A to ať vyrazíte na prodloužený víkend s rodinou, nebo hledáte ubytování pro větší školní skupiny. Malá Morávka leží na sever od Rýmařova a rozkládá se v jihovýchodní části této CHKO. Nejenže je to skvělé místo pro pořádání mnoha výletů, ale naleznete zde také perfektní ubytování pro školy i jednotlivce v hotelu Kamzík. V obci se křižují cyklistické trasy, které jsou vhodné pro horská kola, a ve středu Malé Morávky začíná mnoho turistických tras.

Hotel Kamzík je ideální volbou pro školní a sportovní skupiny

Hotel Kamzík disponuje velkou kapacitou – 170 lůžek, proto je velmi vhodný k ubytování školních výletů, které se vydají například na školu v přírodě nebo v zimních měsících na lyžařský zájezd. Právě tady totiž děti zažijí úžasné chvíle, pokochají se nádhernou přírodou a pořádně si zasportují. Hotel Kamzík má kromě komfortních pokojů také velkou tělocvičnu s veškerým vybavením a profesionální posilovnou. V nepříznivém počasí můžete využít krytý vyhřívaný bazén, zahrát si bowling, stolní tenis či si zajít do sauny.  V areálu se rovněž nachází nové lanové centrum a půjčovna horských kol. Více informací se dozvíte na hotelkamzik.cz.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!