Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Jezero Lhota – skvělé koupání kousek za Prahou

Jezero Lhota je vyhlášeno svou čistotou vody, vůni borovic i písečnými plážemi. Jezero vzniklo na místě obrovské pískovny, která byla založena v roce 1965, a to z důvodů výstavby dálnice D1 a pražského metra. Těžba písku skončila roku 1983, a od té doby vzniklo v lese východně od obce jezero o ploše cca 25 ha a hloubce místy až 14 metrů. Pro skvělou kvalitu vody je dnes jezero Lhota využíváno k rekreaci a najdete ho jen 20 km od Prahy. Byla zde také založena první nudistická pláž u nás.

Jezero Lhota nabízí veškeré zázemí

Severně od jezera najdete velkokapacitní parkoviště, které má zhruba 2,8 ha a jeho odhadovaná kapacita je až 1400 osobních aut. Pro návštěvníky jezera Lhoty je k dispozici hygienické zázemí, stánky s občerstvením a hřiště na plážový volejbal. Během otvírací doby je v areálu také plavčík.

Jezero Lhota – písečná pláž

Přijeďte autem, autobusem nebo vlakem

Pokud se do Lhoty vydáte autem, pak jeďte na výpadovce u Černého mostu na Brandýs. Odtud je to k jezeru zhruba 8 km. Autobusem se sem dostanete hůře, protože spojů moc není –  asi 3 za hodinu v jednom směru. Zastávka je cca 300 m od jezera. Vydat se do Lhoty můžete i vlakem, a to do Dřís a odtud 2 km pěšky.

Otevírací doba je od května do září. Od 6:00 – 21:00, vstupné je 60 Kč a snížené 40 Kč.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!