Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Kam na výlet s dětmi?

Hledáte místo, kam vyrazit na dovolenou s dětmi? Zkuste třeba Jihočeského pohádkového království Zdeňka Trošky. Děti si mohou zařídit vandrovní knížku a na mnoha místech získat originální razítko.

Třeboň

Co s dětmi dělat a kam na Třeboňsku vyrazit? Je zde spousta krásných cyklistických tras, krátkých i dlouhých, pro začátečníky a děti i pokročilé cyklisty. Jižní Čechy a Třeboňsko jsou propletené stovkami kilometrů cyklotras a turistických tras. Čeká vás Expozice Třeboň v Marcipánu s dílnou, ve které si můžete vyzkoušet práci s marcipánem. Zaujmout vás může Loutkové divadlo v Třeboni, Akvárium Vratislavský dům, Aquapark v Lázních Aurora, Radniční věž s vyhlídkou, vyhlídková jízda motorovým vláčkem Třeboňáčkem nebo vyjížďky lodí po rybníce Svět u hlavního přístaviště na hrázi rybníka. Dále je zde Expozice Třeboňska v zámku, Výstava Vodníků z Třeboně, Výstava Erbovní bestie nebo interaktivní expozice Třeboňské přírody v zámku.

Chýnovské jeskyně a zámek Červená Lhota

Nedaleko jihočeského Tábora u obce Dolní Hořice je krásný jeskynní komplex. Barevné jeskyně mají zajímavý původ. Chýnovská jeskyně je národní přírodní památkou a řadí se k největším krasovým útvarům v Jižních Čechách. Na stěnách jsou vrstvy amfibolitů, vápenců a jsou zde různé minerály. Jde o první zpřístupněnou jeskyni na území Česka. Je tu i krásná kaple a jezírko na dně prohlídkové trasy. V Evropě jde o největší přirozené zimoviště netopýra řasnatého. Nedaleko obce Pluhův Žďár se nachází doslova pohádkový zámek Červená Lhota, který se odráží ve vodě. Kolem rybníka zažijete nezapomenutelné romantické pohledy. A kam s dětmi na výlet, když prší nebo pálí slunce?

Kamenice nad Lipou a par Fábula

Zábavní park Fábula nabízí úžasné atrakce pro celou rodinu a děti všeho věku. Můžete sem, i když prší, nebo je horko. Ve vnitřních prostorách staré kamenné budovy parku Fábula strávíte celý den plný jedinečné zábavy. Čekají vás různé animační programy a atrakce pod střechou. Pokud je hezky, část z nich probíhá i venku, kde jej bludiště, mini ZOO, hřiště i obří společenské hry. Čeká vás pohádkové sklepení s půjčovnou kostýmů, putování za pokladem, tvořivé kreativní dílny, výstava panenek, úniková hra, království hlavolamů, tajemné šifrování, střelnice cukrárna i Hostinec u Loupežníka. Děti se nudit nebudou, areál je oplocený a děti máte stále pod dohledem. Kamenice nad Lipou leží na rozhraní kraje Vysočina a Jižních Čech. Můžete sem přijet úzkokolejnou tratí parním vláčkem z Jindřichova Hradce nebo třeba na kole.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!