Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Kam s dětmi? Tipy na nejlepší dětská hřiště

Zapomeňte na místa, kde mají jen rozbitou skluzavku a hromadu špinavého písku. Vyhledavač explorio.cz vytváří databázi těch nejlepších míst, kam se vydat s dětmi. Objevte hotely pro děti, kde si užijete perfektní rodinnou dovolenou i tipy na výlety do přírody, za zvířátky nebo dětská hřiště, kde se pořádně vyřádí. Podívejte se na pár z nich.

Lesní hradiště Hradec Králové

Zahrajte si na rytíře a princezny. V Hradci Králové mají v lese úžasné hřiště s velkým dřevěným rytířským hradištěm. Ke hřišti se dostanete pohodlně i s kočárkem, vedou sem dvě značené cesty. Děti se zabaví na dlouhé hodiny na prolézačkách a velkém pískovišti. Hradiště je vyzdobeno kresbami dětí z výtvarné školy paní Marty Pohnerové a dřevořezbami řezbáře pana Miroslava Kříže. Najdete tu také třeba interaktivní věž, dendrofon, dřevěné sochy koní, opičí dráhu i prostor pro opékání buřtů.

Zdroj fotky: Městské lesy Hradec Králové

Dětské hřiště Kociánov

Další tip na dětské hřiště, kde dokážete strávit klidně celý den,  je Kociánov v Loučné nad Desnou. Děti se tu dostanou do světa Vikingů, kterému vévodí hrad Stockholm s prolézačkami, skluzavkou a různými zákoutími. V letních dnech vás osvěží vodní prvky, vodní hrátky na suchu nabízí loď Pinta. Vše je doplněno lanovkou a dalšími houpačkami, prolézačkami a atrakcemi pro nejmenší návštěvníky. Nechybí altán s lavičkami k posezení, ani sociální zařízení. V okolí hřiště si udělejte výlet třeba na do zámeckého parku s umělou jeskyní nebo na minigolf.


Zdroj fotky: Loučná nad Desnou

Herna u zvířátek Telč

Herna u zvířátek nadchne hlavně malé děti, které ocení volnost pohybu a množství dřevěných prolézaček, kolotoč, klouzačky či stěnu na malování. Součástí herny je také klidná kavárnička, z které budete mít stále výhled na své děti. V nabídce jsou nejen pochutiny a dobrá káva, ale také knížky k zapůjčení pro děti i dospělé.


Zdroj fotky: Panský dvůr Telč

Hotely s vlastním dětským hřištěm

Na dovolené si určitě chcete odpočinout, pro rodiče malých dětí je to ale často jen nereálný sen. Pomůžeme vám se k němu alespoň trochu přiblížit. Vyberte si hotel vhodný pro děti, kde mají hřiště a dětskou hernu. Děti se zabaví a vy budete mít konečně čas i na chvilku s knížkou, šálek kávy či sklenku vína.

Zdroj fotky: Apartmány Pemi Potštejn

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!