Kam na vodu v Čechách?

Zima je ještě v plném proudu, proto mnoho z vás vyráží na lyže a běžky. Jsou ale i takoví, kteří se nemohou dočkat léta. Proto si v dnešním článku řekneme, kam vyrazit na vodu v Čechách a jaké vodácké tričko si při tom vzít na sebe!

Vzhůru na Vltavu

Ať už s vodáctvím začínáte, nebo jste mazáci, pak byste rozhodně neměli vynechat Vltavu. Vltava je náš nejdelší vodní tok, ale současně i velmi oblíbená řeka mezi vodáky. K výhodám sjíždění Vltavy patří především čistá voda, dostatek vody i v období sucha, zajímavé úseky a krásná příroda. Musíte však počítat s velkým počtem návštěvníků i plnými kempy. K nejoblíbenějšímu úseku patří jednodenní plavba z Vyššího Brodu do Rožmerku. Můžete se ale vydat i na vícedenní plavbu například z Vyššího Brodu do Boršova. Plavba vám zabere asi 4 dny.

Vodáci na Vltavě

Oblíbená Lužnice

Další oblíbenou řekou je Lužnice, kterou jezdí méně lidí, ale zažijete na ni spoustu dobrodružství. Navíc se pokocháte nádhernou přírodou. Nejoblíbenější trasa vede ze Suchdola nad Lužnicí a končí v Bechyni. Plavba vám zabere zhruba týden.

Začátečníci patří na Berounku

K vodácky nejjednodušším řekám patří Berounka. Ta teče po celé své délce líným tempem, jen občas se svezete. Berounka je vhodná pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Nejčastěji se začíná v Chrástu u Plzně, odkud můžete doplout za týden k ústí Vltavy. Pokud nemáte tolik času, můžete skončit po 4 dnech v Nižboru.

Krásné okolí Sázavy

Sázava je moc hezká, ale bohužel jsou poslední roky kvůli nízkému stavu vody některé úseky úplně nesjízdné. Kdo má dost času, může se vydat na vodu na celý týden. Začíná se v Ledči nad Sázavou a končí v Pikovicích. Jednodenní splutí je nejlepší z Týnce do Pikovic nebo z Českého Štenberka do Ledečka.

Vodácké tričko Zadák rum

Vyrazte na vodu ve stylovém vodáckém tričku

Ať už si k splutí vyberte jakoukoliv řeku, nezapomeňte všem okolo ukázat, že i při této zábavě může být člověk oblečen velmi stylově. Nejlepší jsou trika na vodu, která pobaví i okolí. Upoutejte pozornost všech v humorném triku s originálním nápisem od dobratricka.cz Nemusíte mít strach, že by se triko po častém „udělání“ opralo, nebo že by na slunci vybledlo. Jedná se o kvalitní materiál z 100% bavlny. Pojďte se na vodáckou sezónu připravit ještě dnes a podívejte se na jejich nabídku. Určitě si vyberete. Našim favoritem je vodácké tričko s potiskem Zadák rum.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!