Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Kam za wellness pobytem v České republice

Dny jsou kratší a chladnější. Vyrazit někam na wellness pobyt je vždy super nápad. Pokud nemáte čas na vícedenní pobyty, vyrazit můžete i na víkendový wellness pobyt do Karlovarského kraje. Dopřát si odpočinek a nechat se hýčkat padne v tomto období vhod každému.
Kdo by neznal Karlovarský kraj? Tento kraj je proslulý velkou koncentrací přírodních léčivých pramenů. Nejznámější trojice lázeňských měst – Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně patří k nejvýznamnějším lázeňským městům v celosvětovém měřítku.

Karlovy Vary

Čím se Karlovy Vary nejvíce proslavili – lázně, Becherovka, Moser, porcelán. Samotné město Karlovy Vary žije velmi bohatým kulturním a společenským životem. Karlovarská lázeňská léčba funguje již od středověku. V Karlových Varech se léčí pacienti s problémy trávicího ústrojí, obezitou či chorobami pohybového ústrojí. Nejznámější pramen je karlovarské Vřídlo, které je umístěno ve Vřídelní kolonádě. Pramen dosahuje teploty až 73°C a vystřikuje z hloubky 2 km a do výšky až 12 metrů. Karlovarské kolonády jsou hlavním symbolem a poznávacím znakem Karlových Varů. Tyto stavby slouží k zastřešení míst, odkud vyvěrají léčivé prameny. Nejstarší kolonáda, která stojí za návštěvu, je Mlýnská kolonáda. Nezapomeňte se určitě podívat také na Vánoční dům, vyhlídka Diana / Tři kříže, motýlí farma a Loketský hrad. Wellness Karlovy Vary nabízejí ten pravý odpočinek. Vybrat si wellness pobyt nebude určitě nic těžké.

Mariánské Lázně

Chcete mít jistotu kvality a prvotřídní wellness? Pokud ano, tak tou správnou volbou na wellness pobyt jsou Mariánské Lázně. Čekají vás masáže, lázeňské procedury, sauny, pitný režim a mnoho dalšího. Za zmínku určitě stojí zpívající fontána či procházka po kolonádách. Nachází se zde okolo 40 pramenů minerálních vod. Některé jsou velmi slané, jiné zas klasické kyselky.

Františkovy Lázně

Wellness pobyt ve Františkových Lázních se nacházejí v rozsáhlém přírodním parku v těsné blízkosti města Chleb. V lázních se léčí choroby pohybového aparátu, např. revmatická polyartritida, mimokloubní revmatismus atd. Pár tipů, kam se ještě vydat:

• zámek Kynžvart,

• rozhledna Salingburg z roku 1906 ve stylu středověkého hradu,

• rybník Amerika s půjčovnou loděk a restauracemi,

• historické město Cheb.

Relaxujte už při výběru pobytu na Spa.cz

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!