Karlovy Vary lákají své návštěvníky nejen na kolonádu, ale také na skvělé ubytování

Karlovy Vary založil v roce 1350 císař Karel IV, avšak zprávy o léčivých účincích termálních a minerálních pramenů se rozletěly do světa až v 18. století. Od této chvíle patří Karlovy Vary k nejznámějším lázním v Evropě. Toto město jistě stojí za návštěvu, a to nejen kvůli blahodárným účinkům pramenů, ale také pro krásné okolí a architekturu. Navíc zde najdete skvělý hotel Karlovy Vary.

Projděte po kolonádě

Karlovy Vary jsou známé především jako město kolonád. Všech pět kolonád leží nedaleko od sebe. Největší kolonádou je Mlýnská, jejíž stěny jsou vyzdobeny alegorickými reliéfy. Na střeše je 12 soch – každá představuje měsíc v roce. Mezi sloupy se nachází také orchestřiště, pomník věnovaný autorovi stavby, Josefu Zítkovi nebo desku s Ódou na Vřídlo. Mezi 124 korintskými sloupy vytéká pět pramenů. Šestý je umístěn na prostranství před kolonádou, naproti orchestřišti.

Kolonáda v Karlových Varech

Prohlédněte si město z výšky

Kamenná rozhledna Diana se tyčí 547 m n. m. v lázeňských lesích nad známým Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a uvidíte z ní celé Karlovy Vary i okolí. K rozhledně se dostanete pěšky po stezce, nebo můžete vyjet lanovkou, která jezdí 4x do hodiny a jízda trvá 3 a půl minuty.

Navštivte muzeum Jana Bechera

 Becherovka ke Karlovým Varům neodmyslitelně patří, proto je zde i její muzeum. Expozici najdete v historické budově, kde se likér 150 let vyráběl. Během prohlídky uvidíte krátký film o Becherovce, původní sklepy i předměty spjaté s tímto alkoholem.

Odpočiňte si v lese

Kromě kolonád a muzeí si zpříjemněte pobyt také výletem do lázeňských lesů. Jsou vhodné jak pro pěší, tak pro cyklisty. Čeká na vás 180 km udržovaných a značených tras. Na svých toulkách potkáte několik altánů i chat určených k odpočinku.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!