Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Kokořín i CHKO Kokořínsko

CHKO Kokořínsko leží jen 40 km za Prahou a je plná krásných skalnatých útvarů, hustých lesů a jezírek. Jestli nevíte, kam vyrazit na výlet, tak Kokořínsko vřele doporučujeme. My jsme ho navštívili několikrát. Dá se zde projít nespočet turistických tras. Poslední naše návštěva byla v létě a vedla z města Mšena, které je považováno za vstupní bránu do CHKO.

Kokořín

Kokořín

Na Kokořín z Mšena

Do Mšena jsme dorazili z Prahy autem a zaparkovali nedaleko náměstí. Odtud jsme se z náměstí vydali po zelené turistické trase až na hrad Kokořín. Trasa vede překrásnou Podhradskou roklí vedoucí kolem pole a také vyšlapanou pěšinou lesem.

Městské lázně Mšeno

Navštivte Pokličky a vykoupejte se v Mšenských lázních 

Po prohlídce hradu jsme pak pokračovali po červené turistické značce až na skalní útvar Pokličky, na které se dostanete po zdolání schodů. V některých částech jsou schody méně udržované, a proto dávejte pozor, kam šlapete. Jinak tento nenáročný terén zvládnou všichni bez potíží. Na vrcholu Pokliček si můžete odpočinout na lavičce, nabrat síly a pokochat se nádherným výhledem. Zpět do Mšena se dostanete z vrcholu Pokliček po modré turistické značce, která je nenáročná jako celý výlet. Pokud půjdete tento okruh v létě, stejně jako my, můžete v Mšenu navštívit oblíbené Mšenské lázně s bazénem, kolem kterých půjdete, a na náměstí si dát skvělou točenou zmrzlinu.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!