Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Kranjska Gora je populární lyžařské středisko na Slovinsku

Za několik týdnů vypukne lyžařská sezóna, a proto byste měli přemýšlet, kam se v letošním roce vydáte za zimním dobrodružstvím. Přímo na pomezí Slovinska, Rakouska a Itálie se rozprostírá moderní lyžařské středisko Kranjska Gora (česky Kraňská Hora).

Jestliže se rozhodnete pro zimní dovolenou právě v daném areálu, zavítáte do Zgornjesavského údolí, kde se potkávají Karavanky s Julskými Alpami. Lyžování ve Slovinsku se stává stále populárnější.

Kranjska Gora je malebná vesnička

Půvabná alpská vesnička vznikla v horní části Sávské doliny. Pokud byste jeli na jih od vesnice, dostali byste se do chráněného území zvaného Národní park Triglav, které se pyšní nádhernou přírodou. Přírodní krásy nejsou to jediné, co Kranjska Gora nabízí. Zaujme vás také staré vesnické jádro, jehož dominantou je kostel Nanebevzetí Panny Marie, jenž byl postaven ve čtrnáctém století.

Kranjska Gora a lyžařské atrakce

Lyžařský areál každoročně hostí významné soutěže v alpském lyžování. Zhruba dva kilometry západně od střediska se nachází areál Planica, kde se konává Světový pohár v lyžování, přičemž už několikrát zde padly rekordy, například v roce 2003 finský lyžař Matti Hautamaeki skočil na lyžích 231 metrů. Planica se pyšní největším mamutím můstkem na světě, a proto se zde každý rok sejde světová elita ve skákání na lyžích.

Co se týká sjezdovek v Kranjske Gore, tak jsou připraveny svahy pro začátečníky i profesionály. Pro experty jsou určeny sjezdovky Vitranc I a II, na nichž se rok co rok jezdí dokonce Světový pohár mužů v obřím a klasickém slalomu.

Jakmile do vyhledávače zadáte frázi „lyžování Slovinsko“, jako první se vám nabídne právě Kranjska Gora. Objednejte si ubytování co nejdříve, protože se začínají ubytovací zařízení poměrně rychle zaplňovat.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!