Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Krkonoše

Neznám lepší způsob jak si odpočinout od dlouhého pracovního týdne než zabalit si pořádnou svačinu, nahodit batoh a objevovat naší krásnou zemi. Například Krkonoše. V Krkonoších je nepřeberné množství zajímavých míst, které musíte projít křížem krážem. Pojďme se na ty nejzajímavější podívat spolu

Rozhledna Černá Hora

Po vyšlápnutí 106ti schodů se dostanete do výšky 21m. Ta námaha za to jistě stojí, z rozhledny totiž budete mít úžasný výhled na Janské Lázně, Sněžku a Podkrkonoší. Rozhledna původně sloužila jako sloup lanové dráhy a je umístěna 1289m nadmořské výšky. A kudy se na Černou Horu dostat? Pokud nohy dobře slouží můžete jít pěšky. Z Jánských Lázní je cesta dlouhá 5.5km, to samé z Pece pod Sněžkou. Pokud půjdete z Velké Úpy, projdete se o kousek víc. Konkrétně je trasa 8.3km

Rozhledna Eliška

Jedná se o poměrně nově zpřístupněnou rozhlednu. Vyrostla v blízkosti dělostřelecké pevnosti roku 2014. Své jméno dostala po manželce Václava II. Rozhledna svým vzhledem připomíná vojenskou pozorovatelnu. Je to především jejím umístěním, které je poblíž dělostřelecké pevnosti Stachelberg. Postavena je v nadmořské výšce 635m a vysoká je 24.5m. Návštěvníkům nabízí dvě patra. Po točitém schodišti se dostanete k prvnímu, které je umístěno ve výšce 9,4 metrů a poté můžete pokračovat do druhého patra rozhledy, které je ve výšce 20,8m.

K pevnosti se pohodlně dostanete autem. Projedete vesnicí Babí, která leží mezi Žacléřem a Trutnovem. Za vesnicí se dáte serpentýnami na parkoviště, které je nad Babím. Další cesta už následuje pěšky ale nebojte se. Jedná se o příjemných 350m po asfaltové cestě. Další možností je využít autobusovou dopravu. Můžete využít linku autobusu Žacléř – Trutnov a vystoupit na zastávce Trutnov Babí. Pak už jen stačí vydat se po naučné stezce Opevněné Trutnovsko a jste v cíli

Procházku po rozhlednách máme za sebou. Pojďme se blíže podívat i na další zajímavá místa. Baví Vás turistika nebo hledáte další tipy na výlet, najděte si chvilku času a mrkněte na www.cestovatele.info.

Pramen Labe

Oblíbeným místem návštěvníků je pramen Labe. Jedná se sice o symbolické prameniště, to skutečné se nachází o pár desítek metrů dál na Labské louce  a není veřejnosti zpřístupněno, to mu ale neupírá na oblíbenosti. V jeho přímém okolí se nachází kruhová skruž na znamení pramene. Kamennou zídku kousek od pramene zdobí šestadvacet erbů symbolizujících města Evropy, kterými řeka protéká. Jako poctu největšímu českému propagátorovi turistiky v Krkonoších Mgr. Janu Bucharovi jsou v okolí pramene postaveny dvě pamětní desky. Není to však jediná pocta. Při cestě z Jilemnice k pramenu, můžete jít právě po “Bucharově cestě”, která je dlouhá 16km.

Cest, kudy se k prameni dostat je několik. Ukážeme si alespoň tři.

Z Jilemnice

Cesta z Jilemnice je dlouhá 30km. Její trasa začíná na jilemnickém náměstí. Cestou se vydáte přes Jizerky do Dolních Štěpánovic po červené.

Ze Špindlerova Mlýna

Cesta je poněkud kratší než ta z Jilemnice, ale stejně bohatá na zážitky. Lanovkou můžete vyjet na Medvědín. Čeká Vás 6km dlouhá trasa přes Šmídovu vyhlídku, Cestou si vychutnejte výhled na Malý Špičák, Velké Kolo či Špindlerovu Boudu

Z Rokytnice nad Jizerou

Autobusem z Rokytnice nad Jizerou se pohodlně svezete na Vrbatovu boudu a poté se dáte pěšky 3km. Cesta je po červené směrem k mohyle Vrbaty a Hanče. Stojí zde na počest dvou lyžařů, kteří zahynuli při lyžařských závodech v roce 1913. Další zajímavostí během cesty je výhled na Pančavské vodopády a Labská Bouda, která je vzdálená od pramene asi jeden kilometr.

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád patří bezesporu k nejznámějším a díky vyhlídce do Labského údolí také nejvyhledávanějším místům v Krkonoších. Byl hojně navštěvován již od počátků turismu. V roce 1859 nechal tehdejší majitel Labské boudy Josef Schier postavit na horní hraně vodní nádrž se stavidlem. Jakmile přišlo dostatečné množství platících turistů, bylo stavidlo spuštěno a tím došlo k výraznému navýšení průtoku. Ve 30. letech 20. století, ale došlo k jeho zrušení. Výška vodopádu je 148 m, přičemž padá z 1298 m do 1150 m. V současné době je přístup k vodopádu omezen. V jeho přímé blízkosti je vyhlídka pouze na nejhořejší část. Celý vodopád je dobře viditelný při cestě přes modrou turistickou značku vedoucí Labským dolem.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!