Na Lysou horu se vydejte i v zimě!

I když se k nám pomalu blíží jaro, ještě je třeba, abychom si posledního sněhu pořádně užili. Dejte si proto v práci dovolenou a vyrazte vstříc zimním radovánkám! Mezi nejvyhledávanější přírodní oblasti České republiky, kde zažijete skutečně skvělé lyžování, se řadí Beskydy, což je oblast, která je hojně vyhledávaná i v létě. Zatímco v létě se sem jezdí hlavně za turistikou, v zimě se sem lidé vydávají za zimními sporty. Nadšenci turistiky se však sněhem nenechají zastrašit a i v nepřejícném počasí vyšlapou nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu.

Lysá hora slibuje nezapomenutelný zážitek. Jistě, v létě či na jaře je výšlap na tuto horu mnohem méně náročný než v zimě, ovšem pokud chcete vidět krásně spící zimní beskydskou přírodu, měli byste vytrvat a vydržet, i když se do sněhu budete doslova propadat.

Nahoře vás však čeká mnohem víc, než jenom obdivuhodný a doslova nezapomenutelný výhled na okolní krajinu krásných Beskyd.

Jak se na Lysou horu dostanu?

Na Lysou horu vede hned několik stezek. Jestliže se rozhodnete vyšlapat tento vrchol v zimě, je třeba, abyste vybírali co nebezpečnější trasu. Tras je skutečně několik, některé jsou delší, jiné kratší, některé jsou náročné, jiné jsou méně náročné. Vyberte si tu nejjednodušší cestu, která je zároveň tou nejoblíbenější – právě tyto trasy bývají udržovány i v zimě.

Mezi nejoblíbenější trasy se řadí takzvaný „Bezručův výplaz“, který vřele doporučujeme.

Kde se v Beskydech ubytovat?

Jestliže byste si chtěli i zalyžovat v krásných Beskydech, určitě budete shánět ubytování. Doporučujeme se ubytovat v rekreačním centru Sepetná, což je krásné centrum, které nabízí nejen hned několik možností ubytování, ale kromě toho nabízí i mnoho volnočasových aktivit. Například si můžete zahrát bowling či badminton, nebo využít relax zóny v privátním wellnes a sauně. Milovníci jídla mohou navštívit restauraci, ve které si užijí skvělý gastronomický zážitek.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!