Lyžařský areál Čenkovice – SKI Čenkovice

Pokud jste doposud neslyšeli o krásné horské vesničce Čenkovice, je správný čas to napravit. Naleznete ji na jihovýchodě Orlických hor těstě na úpatí Bukové hory. Pokud minete Červenohorské sedlo, dostanete se Kládské kotliny, odsud je již jen na skok na Kralický Sněžník, Hanušovické vrchoviny a Jeseníků. Okolí Čenkovic se nachází v nadmořské výše 580-958 n.m.n. a dočkáte se zde krás neporušené přírody. Na Bukové hoře, jejichž výška je 1000 n.m.n.je doslova ráj pro sjezdaře a běžkaře. Běžkaři nejspíše ocení spoustu skvěle upravených lyžařských stop nejen na hřebenových stezkách. Z výšky tak uvidíte města jako Lanškroun, Letohrad , Jablonné nad Orlicí, Žamberk, Králíky a Štíty.

Obec Čenkovice byla založena ve 13 století. Po odchodu německého obyvatelstva po druhé válce postupně upadala. Na konci padesátých let zde byl otevřen první vlek a začalo docházet k oživení. Časem přibývaly další vleky až do současného stavu osmi vleků a sedmi sjezdovek. V Čenkovicích je trvale přihlášeno 200 obyvatel. Díky turismu zde bude žít jistě ale mnohem více lidí.

SKI areál Čenkovice v letním a zimním období

Čenkovice si výborně užijete v létě i zimě. Milovníci turistiky jsou zde vítáni. Po silnici se sem pohodlně dostanete jak ze Šumperka, Ostravy, Hradce Králové stejně tak z Pardubic. Veškeré informace o ubytování a sportovním vyžití získáte v samotném areálu. Těšit se můžete na několik sjezdovek, vleků a Nugget showpark. Spolehnout se můžete na kvalitní zázemí Skibusů. V létě pak můžete využít trávní lyžování, koloběžky a minikáry. V info centru se pak dostanete ke všem informacím ohledně ubytování, stravy a zábavy.

Lyžování ve Ski areálu Čenkovice

Lyžování ve Ski areálu Čenkovice

Zima je ve Ski areálu Čenkovice úchvatná

Ve Skia areálu Čenkovice jsou k dispozici veškeré turistické mapy a samozřejmě mapy nově vybudovaného areálu Červená Voda. Tento velký komplex pro lyžaře je vám k dispozici se vším komfortem. V údolí bod Bukovou horou se drží velmi dobře sníh. Lyžuje se zde opravdu 4-5 měsíců v roce. Svahy jsou zde oblíbeny rodiny s dětmi, neboť můžou využít cvičné loučky a poté přejít na náročnější svahy. Své si zde užijí i nadšenci do snowboardingu.

Ski areál Čenkovice v letní sezóně

Zábava v Čenkovicích v létě rozhodně nekončí.  Ve vyhlášeném obřím trávním slalomu si užijete spoustu zábavy. V roce 2007 zde byl pořádám dokonce Světový  pohár v trávním lyžování. Pokud této zábavě neholdujete, můžete se svézt na horských koloběžkách nebo svahových minikárách. Pro pěší je zde spousta turistických tras v krásném prostředí.