Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Máme pro vás a vaše děti tip na zajímavý výlet!

Už s předstihem přemýšlíte, jak o prázdninách zabavíte své děti? Vezměte je do Dolní Moravy! 
Text známé české lidové písni zní: „Čechy krásné, Čechy mé.“ A skutečně, Čechy jsou krásné a jsou naše. Už jen z toho důvodu bychom je měli dobře poznat. Co tedy letos přímořská letoviska vyměnit za ta česká. Jsme si jisti, že nebudete litovat. A kam vyrazit?

Adrenalin v Dolní Moravě

Na severovýchodním okraji Pardubického kraje v pohoří Králický Sněžník leží malebná obec Dolní Morava. Unikátní v pravém slova smyslu je i tamní rezort se stejným názvem. Především děti zde bývají přímo u vytržení. Čeká je tu totiž unikátní Stezka v oblacích, lanový park, Mamutí a Lesní zážitkový park, bobová dráha a pískový svět. Je jen na vás, kterým atrakcím dáte vy a vaše děti přednost. Postupně byste je ale měli vyzkoušet všechny.

Mamutí horská dráha

Na hory se už dávno nejezdí jen v zimě. Dolní Morava rozhodně má co nabídnout i v letních měsících. Pozornost vašich dětí, na které se rezort primárně zaměřuje, si zcela získá tamní Mamutí horská dráha. Tipli byste si, že se jedná o nejdelší bobovou dráhu v Česku a druhou nejdelší v Evropě? Je dlouhá tři kilometry, zdolat na ní budete muset 25 zatáček a dokonce i neuvěřitelnou 360 ° otáčku ve výšce 12 metrů nad zemí! Hladinu adrenalinu vám zcela jistě zvýší i jízda v podzemním tunelu a na smyčce ve tvaru osmičky. Vysokým i nízkým lesním porostem stejně jako na otevřených pláních se budete prohánět rychlostí 40 kilometrů za hodinu! Zkrátka si můžete být jisti, že váš čeká ta pravá adrenalinová jízda.

Stezka v oblacích a Obří mamut

Nebo byste se raději procházeli v oblacích? I tento sen vám Dolní Morava splní. Až do výšky 55 metrů se tyčí jedinečná Stezka v oblacích, která vám téměř umožní dotknout se hvězd. Dalším lákadlem, které rozzáří očka nejednoho caparta, je Obří třináctimetrový mamut. Ten totiž dětem nabízí zábavu a vzdělání v jednom. Provozovatelé rezortu se totiž maximálně snaží dětem přiblížit místní historii. A to velmi zábavnou formou, tedy prostřednictvím atrakcí a her, při kterých se toho naučí víc než na školních hodinách dějepisu.

Mamutíkův vodní a Lesní zážitkový park

Během zážitkové hry v tamní Stamichmanově štole se například ocitnou téměř půl kilometru pod zemí a ponoří se do tajů hornického řemesla. Ale nejenom to. V obřím chobotu děti narazí na dlouhou skluzavku, po jejímž zdolání se ocitnou v další zajímavé atrakci, kterou je Mamutíkův vodní a Lesní zážitkový park. Jeho součástí je i Lanáček, ve kterém se zase v tunelech, dřevěných chýších, na skluzavkách a lanových překážkách vyřádí děti od čtyř let věku.
Nemyslíte se, že takovýto výlet dětem dá mnohem více než měsíc ve škole? My tedy ano.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!