Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Milešovka je královnou Českého středohoří

Milešovka patří k nejvyšším vrcholům Českého středohoří. Leží 837 m n.m. a na jejím vrcholu najdete rozhlednu s budovou meteorologické observatoře. Výhled z Milešovky mnozí považují za nejkrásnější, který můžete vidět. Rovněž je ale považována také za vrchol s nejvyšší průměrnou rychlostí větru v naší republice.

Milešovka je turistům volně přístupná a kochat se z ní můžete opravdu krásnými výhledy. Uvidíte kuželovité vrcholy Českého středohoří, ale při dobré viditelnosti také Krkonoše, Ještěd, nebo Šumavu.

Výstup na Milešovku

Milešovka – jak se tam dostat?

Na tento vrchol vede několik tras a vy si můžete proto vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje.

  • Trasa z Milešova

Z Milešova půjdete po červené turistické trase. Vzdálenost je 3 km, převýšení 457 m a cesta vám zabere zhruba 1 – 2 hodiny. Podle toho jak rychle půjdete.

  • Trasa z vesnice Bílka

Tato trasa vede z opačné strany a při zdolání Milešovky tak nastoupáte i něco méně. Vzdálenost je 2,5 km s převýšením 330 m. Čas výstupu bude podle vaší rychlosti 1 – 1,5 hodiny.

  • Trasa z Černčic

Z této obce půjdete nejprve po modré turistické značce, až se dostanete k rozcestí „Pod Milešovkou“. Od tohoto místa půjdete po červené značce, která vede z Bílky a po ní dojdete až na vrchol Vzdálenost je 2,8 km, převýšení 350 m. Čas výstupu 1 – 1,5 hodiny.

  • Trasa z Velemína

Tato trasa je nejdelší a rovněž i nejnáročnější. Stoupá na Dubínský vrch a poté pokračuje na Milešovku. Vzdálenost je 5 km, převýšení 544 m. Čas výstupu je většinou 2 – 2,5 hodiny.

Ať už si pro svůj výstup na Milešovku vyberete jakoukoliv cestu, pak věřte, že se vám tam bude líbit.

Výhled z Milešovky na západní stranu

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!