Místa, která v Česku musíte navštívit

Je škoda, že se v poslední době stalo populární hlavně cestování do zahraničí. Po České republice cestuje už jenom málokdo. Je to skutečně škoda, protože Česká republika nabízí mnoho krásných míst, které je nutné vidět. Kromě toho se v Česku nachází i celá řada památek, které by měl vidět jednou v životě každý z nás, protože i památky jsou zapsány v našich dějinách. Pojďme si říct, co stojí za zhlédnutí.

• Pražský hrad

Samozřejmě jednou z těch nejhezčích památek je i Pražský hrad. Zde jsou uchovány korunovační klenoty. S nejvíce turisty se zde setkáte tehdy, kdy se korunovační klenoty ukazují veřejnosti, což nebývá skutečně často. Není se čemu divit, když se pak fronty stojí dlouhé hodiny.

Praha je však plná i jiných památek, které je třeba vidět. Je to například Národní divadlo nebo Tančící dům či Václavské a Staroměstské náměstí, které stojí za návštěvu.

• Hrad Špilberk

I Brno je plné krásných míst, které je třeba vidět. Jedním takovým je hrad Špilberk, který byl dříve pevností. Toto místo je skutečně nádherné – je to místo, odkud vidíte celé krásné Brno, do kterého se lidé sjíždějí hlavně kvůli událostem, které se konají na brněnském výstavišti, ale taky kvůli nákupům – je zde mnoho krásných obchodních center.

• Mariánský morový sloup

Další místo, které je třeba vidět v Česku, je Morový sloup v Ostravě. Jedná se o hodně vyhledávanou památku, kterou najdete na Masarykově náměstí. Kromě tohoto sloupu je v Ostravě k vidění taky Stará radnice nebo most Miloše Sýkory, který je jakousi ostravskou dominantou.

• Hrad Karlštejn

Unikátním místem je i hrad Karlštejn, s nímž se pojí mnoho zajímavých pověstí, které nejsou tak úplně pravdivé. Tou nejznámější je asi to, že na hrad nesměly ženy. Při prohlídce hradu se dozvíte pravý opak – pověst je jenom výmyslem Jaroslava Vrchlického, který tak oživil svou hru „Noc na Karlštejně“.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!