Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Místa, která je nejlepší navštívit na podzim

Na podzim je u nás většinou deštivo a chladno. Ne každý tohle počasí miluje. A právě pro vás, kteří mají raději teplé počasí, máme pár tipů, kam můžete vyrazit.

Kréta, Řecko

V létě je Kréta vyprahlá a přeplněná turisty. Zkuste ji navštívit na podzim, kdy jsou její kopce pokryté zelení. Teploty jsou tam příjemné, zhruba kolem 23 stupňů, a proto se vám bude skvěle cestovat a objevovat její krásy.

Kréta

Na podzim je na Krétě krásně

Itálie

Říjen je pro Itálii vrcholem sezóny, a to jak vína, tak jídla. Probíhá zde mnoho festivalů a vrcholí sklizeň vinných rév. Navíc na vás čeká krásná příroda a mnoho hezkých míst, které musíte navštívit.

Val di Funes, Itálie

Jezero Braies, Itálie

Německo, Bavorsko

Jižní část Německa, Bavorsko, nabízí ty nejkrásnější scenérie této země. Na podzim tady na vás čekají dozlatova zbarvené lesy, vinice i hory. Na tyto pohledy jen tak nezapomenete.

Ramsau, Bavorsko

Neuschwanstein, Německo

Irsko

Irsko – nádherná země i na podzim. A to ať jste milovníci pěší turistiky, vodopádů nebo památek. A pokud vám občas zaprší, schovejte se do místní hospůdky a dejte si whisky nebo místní Guinness.

Irsko

Tichá údolí, Severní Irsko

Madagaskar

Počasí na Madagaskaru je na podzim nejlepší. Teplota je kolem 27 stupňů, moře má 25 a je zde asi o polovinu méně turistů. Na podzim se také rodí lemuří mláďata a vy je tak můžete sledovat.

Lemuři na Madagaskaru

Madagaskar

Nepál

Ideální dobou na návštěvu Nepálu je právě září a říjen, kdy nastává suché období. V tuto dobu si můžete dopřávat pěší turistiku i sjíždění divokých řek. Od 19. října se tady koná druhý největší nepálský festival zvaný Tihar. Pět dní lidé uctívají bohy a zvířata. V noci je to krásná podívaná, protože lidé zapalují po dobu festivalu ve svých domech i před nimi tradiční hinduistické olejové lampy daya.

Nepál

Nepál je krásný i v noci

Britská Kolumbie, Kanada

Britská Kolumbie je nejlepším místem pro Národní parky a nedotčenou přírodu. Nádherná příroda, krásné jezera i medvědi Grizzly, které můžete pozorovat jak v řekách loví lososy.

Britská Kolumbie, Kanada

Národní park Yoho, Britská Kolumbie, Kanada.

 

 

 

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!