Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Nádherné městečko Štramberk

Štramberk je horské městečko ležící na strmém úbočí několika kopců. Jedná se o opravdu nádherné místo kouzelných uliček i dřevěných roubených domů z 18. a 19. století. Právě díky nim se Štramberku říká Valašský betlém. Vysoko nad městem se tyčí pozůstatky hradu s věží, která se nazývá Trúba. Věž má dřevěný ochoz a je z ní fantastický výhled. Určitě na věž „vyšplhejte“ a po prohlídce zříceniny hradu sejděte na náměstí, kde se nachází muzeum loutek, minizoo Aqua Terra i muzeum Zdeňka Buriana. V jedné z roubenek je také Panoptikum s řadou figurín. Tradiční výrobu perníku odhalíte v kavárně Perníkovka.

Štramberk a klasické Roubenky

Štramberk a jejich uši

Ve Štramberku si rozhodně nenechejte ujít jejich regionální specialitu Štramberské uši, což je pečivo z medového kořeněného těsta tvarem svinutých uší. Tato sladkost se ve Štramberku peče již dlouhá staletí a recept si lidé střeží. Začali je péct na oslavu legendárního vítězství štramberských křesťanů nad tatarskými vojsky. Pečivo tvarem připomíná uši. Ty totiž Tataři utínali poraženým křesťanům a posílali je svému chánovi.

Jeskyně Šipka

Vydejte se na rozhlednu i do jeskyně

V okolí Štramberku se můžete vydat po Lašské naučné stezce až na Bílou horu, kde se nachází rozhledna, která svým tvarem připomíná šroubovici DNA. Určitě nevynechejte ani vápencový lom s botanickou zahradou, vrch Kotouč a jeskyni Šipku. Právě tato jeskyně se proslavila archeologickými objevy. Na náměstí můžete navštívit také místní pivovar, kde ochutnáte domácí kvasnicové pivo Trubač i ostatní pivní speciály.

Štramberská Trúba

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!