Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Naučná stezka Čertův mlýn

Naučná stezka Čertův mlýn je dlouhá 8 km a vede z Pusteven úbočím Čertova mlýna (1 205m) až k horskému hotelu Martiňáku. Na stezce vás čeká 9 zastavení. Na informačních tabulích se dočtete něco o místní zvěři i o vegetaci, která zde roste. Jsou na nich však také informace o tom, čím jsou místní lesy vzácné nebo kde se ukrývali partyzáni. A dozvíte se rovněž, jak vznikl Čertův stůl. Což je jedinečný skalní útvar nacházející se na hřebeni Čertova mlýna. Právě tento Čertův stůl má naučná stezka ve znaku. Ta byla realizována v roce 2002 a v roce 2008 zrekonstruována.

Naučná stezka Čertův mlýn je vhodná i pro rodiny s dětmi

Trasa stezky vede po červené turistické značce a je vhodná rovněž pro cyklisty a v zimě pro běžkaře. Při jejím zdolávání vás nečeká ani žádné velké převýšení. Vede od Martiňáku přes svahy Čertova mlýna, kolem jezírka Mořské oko až na Pustevny. Stezku můžete absolvovat i v opačném směru.

Naučná stezka Čertův mlýn

První panel, nebo taky poslední, je na Pustevnách. Na ty se dostanete buď lanovkou z Trojanovic nebo autem či autobusem z Rožnova pod Radhoštěm a Prostřední Bečvy.

Pustevny

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!