Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Naučná stezka Kralický Sněžník

Národní přírodní rezervace Kralický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Leží v nadmořské výšce 820 – 1424 m. Naučná stezka Kralický Sněžník má ve znaku siluetu slůněte. Socha slůněte je umístěna také těsně pod vrcholem Kralického Sněžníku už od roku 1932.

Slůně má ve znaku i Naučná stezka Kralický Sněžník

Krásná nedotčená příroda

Pohoří Kralický Sněžník patří k nejméně dotčeným oblastem Evropy. Jedná se o místo s divokou čistou přírodou a bystřinami, které odsud odvádí vodu třemi směry do tří moří. V chráněném území se vyskytují některé vzácné druhy rostlin i živočichů.

Naučná stezka Kralický Sněžník má 15 zastavení

Oblastí Kralického Sněžníku prochází naučná stezka Kralický Sněžník, která má 15 zastavení a začíná na parkovišti v severní části obce Dolní Morava v nadmořské výšce 695 m. Naučná stezka vede po žluté turistické značce údolím řeky Moravy až k jejímu prameni pod samotným vrcholem Kralického Sněžníku, což je asi 9 km.

Celková trasa je zhruba 14 km

Dále můžete pokračovat po červené turistické značce až k rozcestníku nad Adéliným pramenem. Odtud pak zase po žluté značce k chatě Návrší. Celá trasa je asi 14 km dlouhá a převýšení činí 685 m.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!