Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Navštivte neobvyklá místa v Praze, která ještě neznáte!

Ať již jste turista, který při každé návštěvě Prahy, označované srdcem Evropy, míří na ta stejná turisticky oblíbená místa, jako je Pražský hrad spojený se slavnostním střídáním stráží, Staroměstské náměstí neodmyslitelné se sledováním mechanizmu na Staroměstském orloji, který každou hodinu rozpohybuje všechny postavičky nebo návštěva přeplněné Náplavky, či jste obyvatel Prahy a už vám dochází nápady, kam si udělat výlet či procházku a nepotkat tak davy turistů, nabízíme vám pár tipů na zajímavá místa v Praze, která mnoho lidí nezná.

Zahrady pod Pražským hradem

Při návštěvě památky v Praze si jistě většina lidí nejprve vybaví Pražský hrad, na který se vydává bez prozkoumání okolí, které je tedy pro mnoho návštěvníků neznámé, avšak může se stát ještě větším lákadlem než samotná návštěva areálu Pražského hradu či se prohlídka těchto prostor dá krásně spojit jednou procházkou. Pár set metrů pod hradem najdete Palácové zahrady s klidným a pozitivním prostředím s výjimečným výhledem na pražské panorama, které jsou jakousi spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Do těchto míst se dostanete z Valdštejnské ulice u Senátu České republiky přes Kolowratské nádvoří, nacházející se přibližně 300 metrů od stanice metra Malostranská. Komplex tvoří pět zahrad (Ledeburská zahrada, Velká Pálffyovská zahrada, Malá Pálffyovská zahrada, Kolowratská zahrada a Malá Fürstenberská zahrada) a Galerie Ledeburské zahrady. Je však důležité upozornit, že tyto prostory nebývají vždy přístupné veřejnosti z důvodu pronájmu ke svatebním obřadům či privátních akcí.

Velká Pálffyovská zahrada

Nejužší Pražská ulička

Tato ulička nacházející se nedaleko Karlova mostu na Malé Straně je bezejmenná a proto ji na mapě nalezneme jen díky napojující ulici U Lužického semináře a zahrádky restaurace Čertovka. Ulička není širší než půl metru, je velmi strmá a tvořená kamennými schody a jde o průchod tak úzký, že nahoře i dole musí být řízen semafory, který si návštěvníci mohou sami přepnout. Přesto, že v minulosti se podobných uliček v Praze nacházelo více a sloužily především k požárním účelům, jedná se o poslední zachovalou požární uličku na Malé Straně.

Nejužší Pražská ulička

Botanická zahrada Albertov

Na návštěvu do botanické zahrady byste se jistě vydali do Botanické zahrady hlavního města Prahy v Tróji, která se dá spojit i s návštěvou Zoo Praha. Tato botanická zahrada však není v Praze jedinou, ve které se dají obdivovat sbírky rostlin. V ulici Na Slupi můžete navštívit Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy nacházející se kousek od Karlova náměstí, která je veřejnosti přístupná zdarma a platí se pouze za vstup do skleníků. Kromě skleníků zde bylo vybudováno artoretum, jezírka a velké alpinum a tvoří tak krásné klidné místo plné zeleně v samotném centru Prahy.

Botanická zahrada Albertov

Krásy Petřína

Petřínský kopec si mnozí jistě spojí s místem všech zamilovaných, kteří si zde dělají pikniky v trávě či s výjezdem lanovkou na vrchol Petřína a vyšplháním 299 schodů Petřínské rozhledny a tím to pro spoustu lidí končí, avšak toto romantické místo nabízí mnohem více. Kousek od Petřínské rozhledny se nachází Zrcadlové bludiště s 38 zrcadly, které ošálí váš zrak. Na samém vrcholu se také nachází Štefánikova hvězdárna, Hladová zeď nazývaná Zubatá, kterou nechal postavit Karel IV. či Letohrádek Kinských z období klasicismu. Při zpáteční cestě se můžete vyhnout jízdě lanovkou a sejít kopec Křížovou cestou a prohlédnout si pak několik sousoší a soch, například sochu Karla Hynka Máchy.

Zrcadlové bludiště Petřín

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!