Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Nejkrásnější thajské ostrovy

Nejkrásnější thajské ostrovy jsou ve většině případů také ty, které nejsou moc známé. Pojďme se podívat na některé z nich.

Ko Kood

Ko Kood někdy psán taky jako Ko Kut je nejodlehlejší ostrov provincie Trat ležící těsně u hranic s Kambodžou. Patří k 4. největšímu ostrovu Thajska – dlouhý zhruba 25 km a široký 12 km. Jeho pobřeží je lemováno mangrovovými lesy a prales je zde stále hodně divoký.

Ko Kood

Ko Lanta

Thajský ostrov Ko Lanta měří na délku asi 30 km a na šířku asi 6 km. Je hustě zalesněný a vnitrozemí ostrova tvoří plantáže kaučukových stromů, západní pobřeží lemují překrásné nedotčené pláže, které jsou přístupné jen po jedné silnici. Ostrov je skvělý pro potápěče, ale také pro milovníky turistiky.

Ostrov Ko Lanta

Ko Lanta

Ko Chang

Ko Chang neboli Sloní ostrov – tento název pochází ze skutečnosti, že ostrov vypadá jako plavající slon. Ko Chang je druhý největší ostrov Thajska nacházející se na jihovýchodě v blízkosti hranic s Kambodžou. Nejdete zde převážně bílé pískové pláže a dominující kopec uprostřed džungle.

Thajský ostrov Ko Chang

 

Ko Lipe

Ko Lipe je drobný ostrov, který leží v Andamanském moři v nejjižnějším z pásu thajských ostrovů. Od pevniny je vzdálený zhruba 60 kilometrů.  Můžete z něho dohlédnout až na ostrov Langkawi v Malajsii. Tento ostrov je součástí národního parku Tarutao.

Ko Lipe

Ostrov Ko Lipe

Koh Kradan

Thajský ostrov Ko Kradan je pouze 3,8 km dlouhý a v některých místech jen 100 m široký. Patří k mořskému národnímu parku Hat Chao Mai. Ko Kradan má nádherné moře s korály a proto je toto místo vhodné pro šnorchlování i potápění. Ostrov má tvar trojúhelníku a je porostlý hustou džunglí.

Ko Kradan

Ostrov Koh Kradan

Koh Mak

Koh Mak je malý plochý ostrov, který má 10 km do délky a je 5 km široký. Nachází se ve východní části Thajského zálivu, zhruba 35 km od pevniny a 20 km od většího ostrova Ko Chang. Ostrov má četné kokosové a kaučukové plantáže.

Koh Mak

Thajský ostrov Koh Mak

Koh Panghan

Ostrov Koh Phangan je druhý největší ostrov ze souostroví Samui. V době úplňku se sjíždí na ostrov mnoho turistů, protože se zde konají tzv. Full moon party. Reliéf ostrova je hornatý, ponořen do tropického deštného pralesa s kokosovými plantážemi. Nachází se zde i několik vodopádů.

Koh Phangan

Thajský ostrov Koh Phangan

Ko Samet

Thajský ostrov Koh Samet je malý, pouze 6 km dlouhý ostrov a 1-2 km široký s písečnými plážemi a průzračně modrou vodou. Je největším ve stejnojmenném mořském národním parku.

Ko Samet

 

Ko Tao

Ko Tao má skutečně přezdívku „Želví ostrov“ – svým tvarem totiž opravdu vzdáleně připomíná želví krunýř a hlavně sem připlouvají mořské želvy a na místních plážích kladou svá vajíčka. Na ostrově jsou svahy posety obrovskými balvany a pralesem. Ostrov je vyhledávaný také kvůli potápění.

Ko Tao

Ostrov Ko Tao

Koh Jum

Thajský ostrov Ko Jum je klidný ostrov, kde panuje pohodová a přátelská atmosféra. Ko Jum je nádherný ostrov ze kterého se už nebudete chtít vrátit.

 

Ko Jum

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!