Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Nejlepší tipy na výlet na kolech po České republice

Blíží se prázdniny spojené s dovolenou a časem stráveným na slunci, ve vodě či na výletech. Vzhledem k aktuálně stále trvajícím omezením spojených s pandemií COVID-19 bude letos opět trend dovolená v tuzemsku. Skvělou volbou pro příjemně strávený čas v letních dnech je rozhodně vyrazit na výlet na kolech. S cyklistikou máte nespočet možností, kam vyrazit a stihnout zhlédnout spoustu zajímavých míst během jednoho dne. Navíc má cyklistika blahodárné účinky na náš spánek, zdraví a fyzickou kondici.

1. Třeboňsko

Ideální kombinací rovinaté a zajímavé krajiny je rozhodně oblast Třeboňska v jihovýchodní části naší republiky. Užijete si zde krajiny plné lesů, historických rybníků, udržovaných vesniček a nenáročné cyklistiky. Rovinatá oblast totiž značí ideální volbu pro výlet i s menšími dětmi. Z velkého množství cyklotras si můžete vybrat například naučnou stezku “Okolo Třeboně”. Tento poznávací okruh nabízí 22 zastávek s informačními tabulemi, které mají cyklistovi Třeboň více přiblížit. Začíná v Třeboni u rybníka Svět a končí zase v Třeboni před branami města. Pokud si výlet chcete spojit s osvěžujícím vykoupáním, skvělou volbou je cyklotrasa Stezkou Emy Destinové.

2. Morava

Návštěva oblasti na Moravě nemusí být pouze za účelem ochutnávky vína, jelikož zde naleznete několik rovinatých i náročnějších cyklotras obklopené přírodou, zejména národních parků. Skvostem pro cyklisty je oblast Národního parku Podyjí. Naleznete tu nádherné vinice, vřesoviště, spoustu vyhlídek a narazit můžete i na vzácnou zvěř. Výchozím místem okruhu kolem parku je Vranov nad Dyjí, odkud se pokračuje do Čížova přes Hardeggskou vyhlídku zpět do Vranova.

3. Šumava

Šumava je známá pro její dobře upravené a některé méně náročné turistické trasy vhodné pro výlet s dětmi. Oblíbenou destinací je výlet na Černé jezero. Cyklistický okruh začíná v Železné rudě a přes Černé jezero a vesničku Hamry míří zpět na začátek okruhu.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!