Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Nejznámější trasy pro běžecké lyžování

Zasněžená krajina, bílá stopa, krásné výhledy i svěží vzduch. Tak přesně to si užijete, pokud se vydáte na české a moravské hory a přibalíte si k tomu běžky. V horách na vás čekají perfektní podmínky i upravené stopy. Běžkování je v České republice velmi populárním sportem a můžete ho provozovat skoro v každém věku a kdekoliv kde jsou dobré sněhové podmínky. V dnešním článku se podíváme, kam se můžete na běžky vydat.

Krkonošská magistrála slibuje krásnou jízdu

Největším běžkařským rájem jsou určitě Krkonoše, protože celými Krkonošemi prochází magistrála dlouhá 71 km. Na tuto magistrálu je pak napojeno dalších 500 km místních lyžařských tras i okruhů. Ve Špindlerově Mlýnu si můžete zaběžkovat na závodních tratích na Mísečkách. Po celé magistrále je celá řada možností k přenocování, například na Luční nebo Labské boudě. Stačí jen vyrazit!

Krkonošská magistrála

Krkonošská magistrála

Jizerská magistrála je nejnavštěvovanějším místem běžkařů

Jizerské magistrále nedaleko Liberce nabízí více než 180 km tratí. Nejznámějšími nástupními místy jsou Bedřichov, Jizerka a Smědava. Po celé trase je mnoho horských chat poskytujících občerstvení i ubytování. Navštívit můžete Prezidentskou nebo Šámalovou chatu. Můžete se zúčastnit i každoročního závodu Jizerská 50.

Jizerská magistrála

Jizerská magistrála

 

Mapa Jizerské padesátky

Mapa Jizerské padesátky

Šumavská magistrála propojuje Šumavu od Železné Rudy k Lipnu

Šumavská magistrála je dlouhá 140 km a navazuje na ni dalších 400 km oblastních upravených tratí. Magistrála prochází krásnými místy jako je Modrava nebo Zadov.  Na Lipně si můžete užít kromě běžkování i další aktivity, například návštěvu Stezky korunami stromů. Nebo bruslení na zamrzlém Lipně.

Šumavská magistrála

Šumavská magistrála

Jesenická magistrála nabízí typickou hřebenovku s krásnými výhledy

Jesenická magistrála měří 58 km a při jízdě se pokocháte krásným pohledem na Praděd. Nejznámějším nástupním místem je Ramzovské sedlo. Tato hřebenovka je poněkud náročnější, ale trasa vede přes mnoho horských chat, kde si můžete odpočinout a pořádně načerpat sílu k další jízdě. Pokud by vám Jesenická magistrála nestačila, připojuje se na ni mnoho dalších strojově upravených stop.

Mapa Jesenické magistrály

Mapa Jesenické magistrály

 

Jesenická magistrála

Jesenická magistrála

Beskydská magistrála

I Beskydy mají svou běžeckou magistrálu a její dominantou je vrchol Lysé hory nebo Pustevny. Jízdu zde si určitě užijete a pokocháte se krásnými výhledy.

Beskydská magistrála

Beskydská magistrála

Boží Dar – ideální místo pro běžkování už na začátku sezóny

Oblast Božího Daru nedaleko Klínovce v Krušných horách nabízí více než 120 km běžeckých tratí.

Boží Dar

Boží Dar

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!