Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Nové byty Hostivař – dvě rezidence s 50 byty prvotřídní kvality. Vyberete si?

V Praze 10 byl pod názvem Nové byty Hostivař vybudován zcela unikátní rezidenční komplex. Byl dokončen v roce 2019 a sestává se ze dvou rozdílně vysokých budov. Podobné řešení je opravdu neobvyklé a proto stavba na první pohled upoutá. Pod jejím architektonickým návrhem obytného komplexu jsou podepsáni doc. Ing. arch. Václav Aulický a Ing. arch. Markéta Svobodová. Developerem je firma Akro flats z holdingu Akro Real a.s. Nutno podotknout, že všechna zmíněná jména jsou sama o sobě zárukou vysoké kvality.

Nové byty Hostivař si zaslouží vaši pozornost

Hodláte v naší metropoli koupit nějakou novostavbu? Přesvědčte se o mimořádnosti celého projektu na vlastní oči a třeba si vyberete právě zde. Tím spíše, že ceny už zdaleka nerostou takovým tempem jako v minulých letech, protože novostaveb neustále přibývá. A proč si Komplex Nové byty Hostivař zaslouží vaši pozornost víc než většina dalších? Seznamte se s ním blíže.

Dvě budovy o padesáti bytech

Mezi hostivařským nádražím a sportovním centrem Univerzity Karlovy vyrostl v uplynulých dvou letech unikátní projekt nesoucí jednoduché jméno Nové byty Hostivař. Jde o mimořádný počin, který je výjimečný svým architektonickým provedením i kvalitou zpracování a použitých materiálů. Dva domy o padesáti bytech a tvořící jeden ucelený komplex se nacházejí v Kytínské ulici poblíž hornoměcholupské retenční vodní nádrže. Vyšší, devítipodlažní dům, pojal z celkových padesáti bytových jednotek naprostou většinu (celkem 47). Na menší budovu o třech patrech pak zbyly pouze tři. Za zmínku stojí i fakt, že vyšší z budov má šestiúhelníkový půdorys.

Tvar hexagonu nabízí netušené možnosti

Všech padesát bytů pochopitelně není zcela totožných. Nabídka je velice rozmanitá. Co je pro nové obyvatele připraveno? V menší, třípodlažní budově jsou to tři obytné jednotky o těchto dispozicích:

 • 2x 2+kk
 • 1x 3+kk

Devítipatrový dům ve tvaru hexagonu disponuje čtyřiceti sedmi byty. A je to právě šestiúhelníkový půdorys stavby i všech bytů, který působí vskutku unikátním dojmem a dává člověku pocit, že narazil na něco výjimečného. Z čeho můžete vybírat v této budově?

 • 16x 1+kk
 • 16+ 2+kk
 • 13x 3+kk
 • 2x mezonet (3+kk a 4+kk)

Řada bytových jednotek má lodžii, k přízemním bytů patří předzahrádky. Sklepy a parkovací místa naleznete ve dvou podzemních podlažích. Na první pohled je zřejmé, že veliký důraz byl kladen na kvalitu použitých materiálů, které byly zvoleny erudovaně a s citem. Samozřejmostí jsou prvotřídní dlažby, luxusní obklady, kvalitní podlahy, dveře a řada dalších prvků.

Co by vás mělo zajímat

Projekt je volně usazen v terénu a část pozemku, která zůstala nezastavěna, slouží jako travnatá plocha osázená keři a stromy. Dostatek zeleně je bezpochyby důležitý. V současnosti je zeleným plochám ve městech právem přisuzován ještě větší význam než v minulosti. Přizpůsobují se tomu i jinde než jen v naší metropoli. Devítipodlažní budova poskytuje svým obyvatelům výhled na pankráckou pláň a svou hlavní částí je situována směrem do centra Prahy. Menší ze staveb směřuje do vnitrobloku. Oba objekty mají společná dvě podzemní podlaží. V nich najdete již zmiňované sklepy a parkovací stání. Nespornou výhodou je přímé dopravní napojení na přilehlou okružní komunikaci. Z ulice Plukovníka Mráze je navíc vybudováno vnější schodiště pro pohodlný pěší přístup k celému komplexu.

Nebude vám tu chybět vůbec nic

Hostivař spadá do obvodu Prahy 10, který se neustále rozvíjí. Jako součást našeho hlavního města už nyní disponuje vším, co je ke spokojenému životu obyvatel třeba. Skvělá občanská vybavenost i dobrá dostupnost centra jsou samozřejmostí. Obyvatelé nově vybudovaného komplexu mají k dispozici školy, obchody (Lidl, Albert a další), restaurace i kavárny a také dostatek příležitostí ke sportovnímu vyžití. Zastávka MHD i vlakové nádraží jsou nedaleko. Posuďte sami.

 • Autobusová zastávka Gercenova (cca 400 m).
 • Vlakové nádraží Praha – Hostivař (necelých 900 m).
 • Střední pedagogická škola Futurum (750 m).
 • ZŠ Hornoměcholupská (cca 700 metrů).
 • MŠ Horolezecká (zhruba 300 metrů).
 • Sportovní centrum Univerzity Karlovy – součástí je krytý bazén (250 m).
 • Sportovní centrum Hostivař (500 metrů).

Pohodlné bydlení a centrum Prahy nadosah

Rezidenční komplex Nové byty Hostivař byl vybudován tak, aby dokázal uspokojit i ty nejnáročnější klienty, kteří po životě v našem hlavním městě zatouží. Výborná občanská vybavenost v jeho blízkém okolí i velmi dobrá dostupnost centra Prahy hodnotu celého projektu ještě výrazně zvyšují.

Co říkáte, mohlo by být takové bydlení zajímavé i pro vás? Nebo dáváte raději přednost jiné části naší metropole?

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!