Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Ostrava je dějištěm mnoha památek i kulturních akcí

Srdce Moravskoslezského kraje a třetí největší město naší republiky, tak to je Ostrava. Toto město leží v blízkosti slovenských i polských hranic na břehu řeky Ostravice. Jedinečný vzhled je zapříčiněn těžbou černého uhlí a tradicí těžkého průmyslu. Ostrava však už dávno nepatří k průmyslovému městu, těžba byla ukončena v roce 1994 a od té doby prošla Ostrava velkou změnou. Z bývalých dolů jsou dnes zajímavé technické památky přibližující návštěvníkům hornické dějiny.

Ostrava patří ke kulturnímu centru Moravskoslezského kraje, a proto zde můžete navštívit některé z divadel, galerií či muzeí. Pořádají se tady také mnohé kulturní akce, jako jsou hudební festival Colors of Ostrava, festival folkloru nebo loutkářský festival s názvem Spectaculo Intersse. Na své si v Ostravě přijdou i milovníci sportu. Každý rok se mohou těšit na atletickou akci Zlatá tretra nebo zápasy Davisova poháru.

Navštivte Hornické muzeum

Pokud se chcete něco dozvědět o historii horníků a samotného hornictví, určitě vyrazte do Hornického muzea v Landeckém areálu, do Dolu Michal či do Dolní oblasti Vítkovic, která je tvořena komplexem staveb – Důl Hlubina, Koksovna a Vysoké pece.

S dětmi do hvězdárny a planetária

Budovu hvězdárny najdete v oblasti Porubského lesa a jako jediná instituce u nás je součástí vysoké školy. Děti si jistě tuto zábavu užijí, protože si budou moci prohlédnout mnoho hvězd i vesmírných objektů promítaných na umělou oblohu.

Prohlídka pivovaru stojí také za to

Jste v Ostravě, proto si nenechejte ujít prohlídku pivovaru Ostravar. Seznámíte se nejen s jednotlivými procesy vaření piva, ale rovněž tento lahodný mok ochutnáte a navštívíte pivovarské muzeum, kde je více než 60 let starý výčepní pult.

Jan Maria – restaurace i hotel v Ostravě

Po náročném dni v Ostravě všem vyhládne. Doporučujeme vám restauraci a hotel Jan Maria. Restaurace Ostrava se nachází na výborném strategickém místě na Slezské Ostravě v ulici Slívova. Restaurace nabízí příjemné posezení a výběr z mnoha jídel. Hotel Ostrava je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají v tomto městě pěkné ubytování a komfortní služby.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!