Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Pizza patří k nejoblíbenějším pokrmům. Co jste o ní asi nevěděli?

Jaký je váš nejoblíbenější pokrm? Zatímco někteří by zmínili steak, drtivá většina lidí by neopomněla pizzu. To, že se jedná o typický pokrm italské gastronomie, to nemusíme asi zmiňovat. Co jste však o pizze možná nevěděli, je, že ji už v 16.století vyrobili chudí Neapolitáni. A věděli jste, že jednu z nejlepších pizz ochutnáte i v pizzerii ve městě Baška, která se nachází asi pět kilometrů u Frýdku-Místku? Pizzerie nabízí rozvoz pizzy do Frýdku-Místku, což je skvělé! Zmiňme si další zajímavosti týkající se pizzy, o nichž jste pravděpodobně neměli ani tušení.

To, co jste o pizze asi nevěděli

  • I když se za první výrobce pizzy považují staří Neapolitáni, opravdovými průkopníky jsou starověcí Řekové, kteří objevili a kteří si pochutnávali na plackách potřených olejem a medem, což lze brát jako takovou vůbec první pizzu světa.
  • Zatímco v Itálii si na pizze “ujížděli” už od 16.století, do Spojených států se tato pochoutka dostala až začátkem minulého století, a to díky masové migraci Italů do USA. Vůbec první pizzerie se na americkém kontinentu otevřela roku 1905.
  • Dnes se už běžně setkáte s mraženými pizzami čili polotovary, ale kdy vznikla vůbec první mražená pizza? Bylo to roku 1957, kdy s nápadem přišli bratři Calentanovi.
  • V českých (a nejen českých) pizzeriích se pizza jí příborem. Jenže je to správně? Není! Samotní Neapolitáni by vám řekli, že pizza se jí jedině rukama!
  • Co k pizze pít, o tom se vedou spory. Není to žádný slavnostní pokrm, proto k němu můžete pít prakticky cokoliv. V Neapoli volí červené víno, ale někteří pizzu zapíjí colou nebo pivem.
  • Věděli jste, že v únoru se slaví Mezinárodní den pizzy? U nás se moc neslaví, ale v Neapoli je tento svátek velice oblíbený.
  • Věděli jste, že Ital sní ročně asi 45 pizz? Osmdesát procent Italů označilo v průzkumu pizzu za svůj nejoblíbenější pokrm.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!