Plánujete lyžovačku v zahraničí? Pak určitě nezapomeňte na cestovní pojistku!

Volné dny se dají trávit opravdu leckde. Někdo rád vyrazí na Máchovo jezero, jiný zase lyžovat do Rakouska nebo na svahy do Německa. Rekreační sporty opravdu táhnou, můžete vyrazit na běžky nebo osedlat snowboard či lyže, možností je tu hodně. Zapomínat bychom ale rozhodně neměli na rizika, která se se zimními radovánkami bohužel neodmyslitelně pojí. Zpřetrhané vazy, zlomená noha nebo třeba jen omrzliny, to vše vyžaduje urgentní lékařský zásah.

Volné dny v zahraničí nemusíte trávit jen na horách, úrazy se ale dějí všude

Cestovní pojištění na hory jistě vládne všem statistikám, ale pojistit bychom se určitě měli i na letní dovolenou, byť ji třeba trávíme v blízkém příhraničí. Jedno malé uklouznutí na chodníku a hned si způsobíme úraz, co vyžaduje lékařskou asistenci. V takových případech je podobné pojištění skutečně důležité, neměli bychom šetřit těch pár korun za den, které na něj jinak vydáme. Podobné jednání by se totiž nemuselo vyplatit, navíc, časová náročnost celé akce je velmi malá. Když se rozhodnete sjednat pojištění online, bude už za pár minut hotovo!

Horská túra nebo jiné rekreační aktivity? Myslete raději úplně na všechno

Na horách je opravdu příjemně, cykloturistika nebo jen celodenní výšlap na nějaký vrcholek dovede pořádně pročistit hlavu. Nemyslíte na každodenní shon, nebudete se neustále zabývat papírováním v kanceláři, které doslova nebere konce. Smíte si konečně pár dnů odpočinout a zhluboka si oddechnout. Pojištění rekreačních sportů je však naprostou nutností, bez níž se neobejdete.

U pojišťovny ERGO je většina běžných rekreačních sportů (například lyžování i snowboarding po vyznačených trasách) zahrnuta již v základní ceně pojištění. Avšak pro adrenalinové či extrémní sporty je již nutné připojištění. Dovolená v zahraničí se ale dá během chvilky naplánovat i s odpovídající pojistkou tak, aby si ji užila skutečně celá rodina…

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!