Porovnání cen skipasů v Rakousku i v Česku

Obliba lyžování a zimních sportů je u Čechů tradičně na vysoké úrovni a tisíce z nich každým rokem vyráží do některého z lyžařských středisek v České republice nebo v jedné z dalších zemí. Největší oblibě se v tomto směru těší Rakousko. S čím však mohou lyžaři v českých a rakouských střediscích počítat a jak se liší ceny skipasů u nás a našich jižních sousedů? A lze si užívat lyžování v příhraničních oblastech, prostřednictvím rezervace ubytování na Lipně?

Lyžování v Česku

Česká republika

V sezoně 2017/2018 se v českých areálech oproti předchozí sezoně zvýšily ceny skipasů v průměru o jedno až dvě procenta, na ceně jednodenního skipasu se tak toto zdražení projevilo zvýšením ceny cca o přijatelných deset korun. Na základě údajů z nejvýznamnějších českých středisek tak lze počítat s cenou 580 Kč za jednodenní skipas pro dospělého a 410 Kč pro dítě. Vezmeme-li v potaz, že česká střediska před letošní zimní sezonou investovala do svého rozvoje více než 700 milionů korun (modernizace lanovek, prodlužování lanovek, rozšiřování parkovišť i budování doplňkových atrakcí apod.), je zdražení pochopitelné a plně akceptovatelné.

Lyžování v Rakousku

Rakousko

V hlavní sezoně se ceny jednodenních skipasů v rakouských střediscích pohybují od částek jen málo přesahujících 10 euro (v případě menších středisek), až po více než 50 euro ve velkých střediscích jako jsou např. známé Ski Amade či Flachau. Dětské skipasy jsou potom vždy o několik eur levnější. Jedná se tedy o ceny v průměru o něco vyšší, než jaké známe z ČR. Většina dražších středisek je ovšem výrazně rozsáhlejší, než jsou ta česká. Zejména mimo hlavní sezonu se navíc vyplatí sledovat nejrůznější speciální akce, díky kterým mohou být skipasy ještě výrazně nižší.

Volba mezi rakouskými a českými středisky není vždy jednoduchá, během pobytu v hotelu ve Frymburku však máte díky blízkosti rakouských šumavských areálů možnost zkusit oboje během jednoho pobytu..

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!