Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Proč bychom se báli na Prachovské skály

Český ráj má více částí, tou nejznámější jsou ale Prachovské skály, které nejsou jen rájem pro horolezce, ale také pro turisty. Prachovské skály leží zhruba 10 km severozápadně od Jičína a tyto úchvatné skalní útvary si můžete prohlédnout hned ze dvou okruhů. Některé skalní útvary Prachovských skal dosahují výšky až 40 metrů.

Malý okruh i trasa pro kočárky

Turistické značky vás provedou různými roklinami i stržemi a projdete se také po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami do okolí. K nejnavštěvovanějšímu místu patří Vyhlídka Českého ráje i Americká sluj. Vybírat můžete z velkého či malého okruhu. Každý má své kouzlo. Malý okruh je navíc nenáročný a má zhruba 1,5 km. Pokud se chystáte Prachovské skály navštívit s kočárkem, pak určitě můžete, je zde i trasa pro kočárky. Nedostane se sice na všechna místa, ale i tak si výlet určitě užijete.

Prachovské skály mají i velký okruh

Velký okruh vás seznámí s množstvím krásných míst Prachovských skal. Je dlouhý zhruba 3,5 km a zabere vám 2 hodiny klidné chůze. Ve většině případů vede po zelené turistické značce, která začíná u Turistické chaty, kde také končí. Stejně jako u trasy pro kočárky a malého okruhu. U velkého okruhu navštívíte 8 vyhlídek – Pechovu, Šikmou věž, Vyhlídku míru, Hlaholskou, Rumcajsovou, Hakenovou, Schlíkovou i Všetečkovu vyhlídku, a pokocháte se z nich opravdu nádhernými výhledy. Prachovské skály můžete navštívit po celý rok. Otevřeno mají v červenci a srpnu od 8:00 – 18:00, zbytek roku pak od 9:00 – 17:00. Základní vstupné je 70 Kč. Vzít můžete i pejska, zaplatíte za něho 10 Kč.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!