Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Proč se vydat na Maledivy?

Čas dovolených skoro ještě ani neskončil, ale vy už přemýšlíte, kam byste se vydali příště? Nemusíte čekat na léto, vyrazte na exotickou dovolenou třeba hned. Na výběr je opravdu mnoho míst, například Mauricius, Srí Lanka nebo Maledivy, které jsou tvořeny 1 196 ostrovy z toho 200 obydlenými mnohdy přístupnými jen lodní dopravou nebo malým letadlem s přistáním na vodě.

Maledivy se nacházejí v Indickém oceánu a krajina je tvořena 26 atoly táhnoucí se od severu k jihu. Jde vlastně o vrcholky vulkanického pohoří, které jsou oceánem zatopené. Tato destinace je v mnoha ohledech zajímavá a zároveň i lákavá. Kde jinde byste totiž viděli krásné domečky na vodě, blankytně průzračný oceán s pestrým mořským životem, bílý písek i nádherné laguny? Maledivy jsou také domovem pro mnoho jedinečných a vzácných živočichů, které spatříte nejen na souši, ale hlavně se šnorchlem.

Západ slunce na Maledivách

Skvělé místo pro potápěče

Maledivy jsou jednou z nejlákavějších destinací pro potápěče a milovníky šnorchlování. Nádherné korálové útesy plné života mají opravdu co nabídnout. Jestliže tomuto sportu zrovna nefandíte, určitě si zajeďte na některý z výletů, kde budete pozorovat delfíny i rejnoky. Stejně tak se můžete vydat na některý z ostrůvků, kde budete téměř sami. Kromě krásných pláží, slunce a relaxu na vás čeká také skvělá asijská kuchyně, příjemní a milí lidé, domorodá kultura i nezapomenutelné západy slunce nad obzorem.

Maledivy

Spojte Maledivy se Srí Lankou

Jestliže byste chtěli spíše akčnější dovolenou, je výhodné spojit Maledivy s poznáváním Srí Lanky. Tyto ostrovy jsou totiž od sebe vzdáleny pouze hodinu a půl letu. Na Srí Lance si tak užijete exotickou přírodu i jedinečnou kulturu a na Maledivách pak budete spíše odpočívat a nabírat síly. Je to opravdu skvělá kombinace v rámci jedné dovolené. Takovou možnost vám nabízí cestovní společnost Dovolená snů, kde si stačí jen vybrat termín, zabalit si kufr a vyrazit za dobrodružstvím.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!