Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Pustevny jsou skvělým místem k zimním sportům i turistice

V dnešním článku se pojďme podívat do nejvýznamnějšího horského střediska Beskyd – Pusteven. Pustevny byly pojmenovány podle poustevníků, jež zde žili až do roku 1874, kdy zemřel poslední z nich, pověstný Felix.. Těmto skvělým horám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu, které navrhnul architekt Dušan Jurkovič. Areál Pusteven patří k Národně kulturní památce ležící 1018 m. n.m. mezi Radhoštěm a Tanečnicí.

Lyžařské terény uspokojí většinu nadšených sportovců, od začátečníků, až po velmi zdatné lyžaře. Na své si přijdou také oblíbenci běžek, protože zde vede běžecká trať Pustevny – Radhošť, která je nenáročná, vedoucí hlavně po hřebenovce se skvělými výhledy do okolí. Pokud zvolíte opačný směr dostanete se na Martiňák, nebo na chatu Mír. Délka tratě tam i zpět je dlouhá 18 km.

Lanová dráha na Pustevny

Lanová dráha na Pustevny

Na Pustevny je možné se dostat více způsoby

Autobusem –  až nahoru se dostanete busem z Rožnova pod Radhoštěm, přes Prostřední Bečvu. Nebo také můžete zvolit ze stejného místa skibus.

Jako druhou možností máte na výběr cestu autobusem do Trojanovic a odtud sedačkovou lanovkou, která vás zaveze až na Pustevny.

Vlakemnejbližší vlaková zastávka je ve Frenštátu pod Radhoštěm a odtud musíte pokračovat autobusem do Trojanovic, dále pak pěšky, nebo lanovkou.

Autemvýjezd na vrchol Pusteven je možný přes Rožnov a Protřední Bečvu, avšak jsou nutné řetězy. K parkování je zde 200 placených míst. Pokud by na tomto parkovišti bylo plno, můžete parkovat také u dolní stanice lenovky v Trojanovicích.

Ať už se rozhodnete dostat se na Pustevny jakkoliv, přejeme vám skvělé lyžařské, nebo turistické zážitky.   

.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!