Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Relaxace na venkově

Pochmurná a poměrně dlouhá zima už se pomalu chýlí ke konci. Sluneční paprsky přímo vybízí k výletu nebo kratšímu pobytu někde poblíž přírody. Jakmile se ovšem rozhodnete začít hledat zajímává místa či aktivity, jarní únava vás zase uchlácholí, ať zůstanete pěkně v pohodlí domova na gauči u televize. Kratší pobyty třeba o prodlouženém víkendu však nemusí vždycky znamenat nekonečné túry, hodiny sportování či jiných náročných aktivit, kvůli kterým byste si pak museli brát ještě týden dovolené na rekonvalescenci. Naštěstí existují místa, kde si budete moci dopřát relaxaci a pohybu jen tolik, kolik sami budete chtít.

Wellness zatočí nejen s jarní únavou

Velké oblibě se v současnosti těší wellness víkendy, a není divu, mohou poskytnout relaxaci a zároveň příjemné pohybové aktivity. Snídaně, kterou nemusíte sami připravit, potom třeba projížďka na koni, trocha plavání, finská sauna, parní lázeň a pak už se jen zachumlat do měkoučkého županu a odpočívat. Večer romantická procházka do přírody a výborná večere s kapkou kvalitního vína. Taky máte chuť si hned sbalit kufr?

Wellness resort i odpočinek v přírodě

Příjemný odpočinek i zajímavé aktivity nabízí malebný středočeský venkov. Uchýlit se můžete třeba do hotelu Martinice Equitana. Tento wellness resort nabízí mimo špičkového ubytování a kuchyně také relaxační pobyty pro páry, seniory i jednotlivce. V místním SPA centru, kterým resort oplývá, vypotíte všechen stres i neduhy a při masáži dopřejete tělu potřebné uvolnění. Pokud si budete chtít užít čerstvý vzduch a zároveň udělat něco pro svoje zdraví, zkuste se zúčastnit lekce jízdy na koni, ta totiž poskytne nejen nevšední zážitek, navíc příznivě působí i na zdraví vašich zad.

Hotel resort se rozkládá na velkém pozemku obklopeném přírodou. Kromě jízdáren nabízí i minigolf a rybníčky, u kterých lze strávit příjemný večer v altánku a v teplejších dnech i smočit nožku. K ubytování lze využít klasické pokoje, apartmány “Chalupa” nebo “Stodola” s plně vybavenou kuchyní i vlastní terasou. Jistě vás také potěší restaurace, v jejíž nabídce naleznete výběr tradičních českých jídel, odlehčených pokrmů i kvalitních vín. Pobytový balíček či samostatné wellness procedury si můžete zarezervovat přímo na stránkách www.equitana.cz.

Jarní únava dokáže nepříjemně potrápit nejednoho z nás, existují ovšem poměrně jednoduché triky, jak se jí zbavit. Pokud budete jenom sedět doma a na únavu si stěžovat, jistě tím moc nevyřešíte. Naopak pobyt na čerstvém vzduchu a sluníčku vám znovu dodá energii, a navíc doplní vitamín D, jehož nedostatek je ve spoustě případech hlavním zdrojem únavy. Vyrazíte-li tedy za krásami přírody, určitě nebudete litovat, navíc pak můžete jarní únavě poslat pozdrav třeba ze sedla koně.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!