Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Riegrova naučná stezka

Riegrovou stezkou si můžete projít ze Železného Brodu až do Semil. Stezka vede romantickým údolím Jizery i skalnatým kaňonem Galerie Jizery.

Riegrova naučná stezka u Semil je dlouhá 3,5 km a vede z městské části Bítouchov – Semily do Spálova. Půjdete po pravém břehu řeky Jizery a prochází přírodní rezervací Údolí Jizery.

riegrova_naucna_stezka2

Riegrova stezka

Pokud půjdete po Riegrově naučné stezce projdete se i 4 tunely

Cesta je z části vylámaná ve skále, prochází čtyřmi tunely a po 77 metrech dlouhé visuté lávce 6 metrů nad řekou. Na stezce byla vybudována také Bömova vyhlídka s krásným výhledem na řeku.

Riegrova naučná stezka

Riegrova naučná stezka

Známa je od konce 19. století

Historie Riegrovy stezky se traduje od konce 19. století, kdy Klub českých turistů vybudoval takzvanou část Riegrovy stezky k soutoku říčky Kamenice s Jizerou. V roce 1901 měla být prodloužena do Semil, ale uskutečnilo se tak až v roce 1909, kdy se začalo s budováním tzv. nové části stezky od Podspálova do Semil.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!