Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Rozhledna Čerchov – Kurzova věž

Čerchov (1042 m n.m.) je neodmyslitelnou součástí Domažlic a současně také nejvyšším vrcholem CHKO Českého lesa. Vystoupat na tento kopec můžete pěšky i na kole.

Rozhledna Čerchov alias Kurzova věř je kamenná stavba s vyhlídkovou plošinou ve výšce 16, 4 metrů. Na rozhlednu vystoupáte po 129 ti kamenných schodech točících se po směru hodinových ručiček. Právě z vrcholu rozhledny Čerchov je krásný, kruhový výhled na Šumavu s Javorem, Roklanem, Luzným a Ostrým. Z jižní části uvidíte Alpy, ze severu Přimdu, Slavkovský les a Doupovské hory. Za dobré viditelnosti uvidíte Krušné hory, Plzeň, Radyni i Brdy.

Rozhledna Čerchov

Rozhledna Čerchov – jak se sem dostat

Na rozhlednu vede cesta z rozcestí Pod Čerchovem, kam se dostanete po červené turistické cestě z České Kubice, což je zhruba 6 km. Nebo po stejné stezce z Capartic 4 km. Na Čerchov se dostanete rovněž po modré z Černé Řeky 3 km. Od rozcestí pak vede zelená značka vzhůru k jihu do sedla mezi Čerchov a Skalku. Zde musíte odbočit vlevo na asfaltku k vrcholu.

Otevírací doba se liší podle měsíce. V červenci a v srpnu je otevřená denně od 10 – 17 hodin. V květnu, červnu, září a říjnu pak jen v sobotu a v neděli od 10 – 17 hodin.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!