Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Satinské vodopády u Malenovic

Potok Satina pramení pod Lysou horou a protéká Malenovicemi. V místech had hotelem Rajská bouda jsou k vidění Satinské vodopády. Vodopády byly výletním místem již v 19. století a i dnes je celé údolí využíváno k rekreaci a výletům.

Horní tok Satiny je považován za jeden z nejdelších a nejnázornějších příkladů skalních koryt v moravské části Karpat. Pro návštěvníky je nejatraktivnější zhruba 1 kilometr dlouhý úsek. Místy má charakter soutěsky o hloubce asi 15 metrů s několika vodopády s výškou až 3 metry.

Satinské vodopády

V soutěsce jsou také dochovány lesní porosty s přirozenou dřevinnou skladbou. Přímo v toku byla nalezena celá řada bezobratlých živočichů. K nejznámějším patří 3 druhy chrostíků. V roce 2006 byla Správou CHKO Beskydy tato oblast zřízena jako Přírodní památka vodopády Satiny.

K Satinským vodopádům vede více cest

K vodopádům vede od Rekreačního centra Sepetná hned několik možných cest. Ta nejznámější začíná před Krbovnou hotelu Ondráš. Jedná se o žlutou medvědí stezku, která vede lesním chodníčkem přes Medvědí skálu, Dřevjanku U Zbuja, Hospodu U Veličků až ke Korýtku. V těchto místech stezku opusťte a pokračujte vlevo dolů po žluté turistické značce, kde po 300 metrech vede vpravo ostře zpět cestička přes dřevěný mostek. Ta vás nasměruje do rokle k vodopádům. Zpět se dostanete stejnou cestou po žluté značce, ale můžete po zhruba 100 metrech nad Korýtkem odbočit vpravo ke kamenné cestě lesem a tou se napojíte na asfaltku, která vede přes sjezdovky v Malenovicích až k hotelu Sepetná. Pokud se chcete k vodopádům dostat rychle, jděte právě po této asfaltce.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!