Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Snížení cen v autopůjčovnách v Praze

Pryč jsou do doby, kdy se za pronájem automobilu v autopůjčovně platilo přes tisíc korun za den. V dnešní době se půjčování aut stalo běžnou záležitostí a ceny nájemného šly rapidně dolů. Za poklesem stojí několik faktorů. Nejzásadnějším je určitě velká konkurence mezi autopůjčovnami. Ta, stejně jako jiných oborech ekonomiky, dokáže stlačit ceny opravdu hodně nízko. Další důvodem poklesu cen je rozmach tohoto odvětví a zvýšená poptávka.

Vlastnit auto je nákladná spotřeba

Poptávka po půjčování aut stoupá a důvod je jednoduchý. Vlastnictví auta je příliš drahé. Každý majitel osobního automobilu to dobře zná. Většinou se jedná o černou díru, která je permanentně nenasytná. Nejdražší je amortizace, i když není vidět. Auto ztratí totiž každý den na své hodnotě přibližně sto korun. Za měsíc už to dělá 3 000 Kč. Dalšími nezanedbatelnými náklady jsou pojistky, provozní náplně, servis v podobě olejů, filtrů, destiček, pneumatik, opravy po vandalech, STK, dálniční známka, standardní opravy, které přicházejí se stárnutím vozu a ostatní náklady.

Je jedno jestli si pořídíte nový vůz nebo levnější starší. Čím starší totiž je, tím jsou častější a dražší opravy. U nového auta si ovšem nepomůžete. Opravy vás nečekají, ale pořizovací cena je daleko vyšší a servisní prohlídky v záruční době nejsou vůbec levnou záležitostí. S novým autem ale máte větší jistotu, že vás nenechá nikde viset, tak jako rizikové starší vozidlo.

Parkování v Praze je horor

Parkování v Praze je kapitola sama pro sebe. Každá městská část má už svoje modré zóny a pravidla nejsou jednotná. V detailech se opravdu nikdo nevyzná. Pokud spoléháte na nějaký standard, může vás to vyjít hodně draho. Často se stává, že i v jedné ulici je několik různých pravidel pro parkování. Zde jsou příklady začátku volného víkendového parkování v různých zónách. V Praze 3 jsou zdarma modré zóny od pátku od 17:00, v Praze 5 jsou zdarma od pátku od 20:00, v Praze 10 jsou zdarma od pátku od 00:00, v Praze 2 jsou zdarma jen od 6:00 do 8:00 ráno. Pravidel je tolik, že si je nelze zapamatovat. Jedinou jistotou je, pokud se podíváte před zaparkováním na dodatkovou tabulku pod značkou zóny, která je umístěna na začátku ulice. Ale i ta je často dost nesrozumitelná.

Náklady na parkování a sbírka pokut za neporozumění dodatkové tabulce či opomenutí prodloužení parkovacího oprávnění si můžeme také přičíst k celkovým nákladům na držení osobního automobilu. To, že vám propadlo parkovací oprávnění, se totiž vůbec nemusíte dozvědět ve správnou chvíli. A jelikož rok je dlouhá doba, není nic neobvyklého, že se to stane. Upozornění dostanete přibližně za tři měsíce, kdy k vám dorazí první pokuta. V tu chvíli jich už je na cestě ovšem bezpočet a vyřešit tuto situaci vás bude stát několik tisíc.

Autopůjčovna v Praze si vše pohlídá

Nájemné v autopůjčovnách se dnes pohybuje v řádech stokorun denně. Čím delší je pronájem, tím se denní sazba půjčovného snižuje. V autopůjčovně Automoc v Chodské 25, Praha 2 si můžete auto pronajmou již od 490 Kč / den (včetně DPH) při dvoudenním půjčení. To je obnos, který není v dnešní době nijak závratný a dovolit si tuto službu může opravdu každý. Rázem vám odpadnou výše zmíněné starosti a nečekané či jiné náklady týkající se auta. V době, kdy auto nepotřebujete, máte čistou hlavu.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!