Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Toužíte po dovolené v Africe? Zkuste Zanzibar

Ostrov Zanzibar leží jen pouhých 35 km od břehu východní Afriky. Je známý nejen díky krásným písečným plážím s bělavým pískem, ale také pro své průzračné vody Indického oceánu.

Zkontrolujte si cestovní pas

Pro vstup na Zanzibar musíte mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu a vstupní vízum, které je udělováno po příletu na letišti. Pro udělení víza je nezbytné, abyste měli ve svém pasu alespoň jednu nepoužitou stranu. Poplatek za jednorázový vstup činí 50 USD/osobu.

S bankomaty na Zanzibaru nepočítejte

Národní měna na Zanzibaru je tanzanský šilink (TSh), který se dělí na 100 centů. Všude ale můžete platit v USD. Používání jiných měn není běžné a platby bankovní kartou jsou možné jen v ojedinělých případech a podléhají přirážce 10 – 15 %. Bankomaty najdete v zemi opravdu jen s velkým vypětím sil. Proto se při cestě do Zanzibaru vybavte dostatečnou hotovostí USD vydaných po roce 2003, starší bankovky tam totiž nejsou akceptovány.

Zanzibar – západ slunce

Očkovat se nemusíte

Při cestování na Zanzibar přímo z Evropy nemusíte mít žádné povinné očkování. Je dobré se ale informovat o zdravotní prevenci a vhodném postupu při možných zdravotních problémech, a to buď u svého praktického lékaře, nebo na krajské hygienicko-epidemiologické stanici.

Co nesmíte minout

Centrum hlavního města se jmenuje Stone Town a někdy se také nazývá Zanzibar Town či Zanzibar City. Toto místo je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. V křivolakých uličkách města objevíte nejen obchody, bazary a restaurace, ale rovněž mešity a klasický zanzibarský život. Určitě nezapomeňte navštívit některý z národních parků, kde objevíte téměř nedotčenou přírodu, rozsáhlé savany, lesy, močály i jezera. Pozorovat budete moci samozřejmě i velké množství zvířat.

Pokud stále tápete nad některými otázkami, pak vám určitě pomůže i průvodce na Zanzibar, kde se dočtete mnoho užitečných informací.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!