Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Trojský zámek v Praze patří k barokním skvostům

Barokní Trojský zámek v Praze byl postaven v letech 1679  – 1685, a to hrabětem Václavem Vojtěchem ze Šternberka. Projektantem byl Jean Batiste Methey a inspiraci k stavbě vzal v Itálii.

Dominantou je velký sál

Dominantou celého zámku je velký sál, z něhož vede do obou stran chodba s dalšími přilehlými salóny. Hlavní sál zámku vás jistě zaujme svou rozsáhlou freskovou výzdobou, které ukazuje vítězství Habsburků nad Turky u Vídně. Z hlavního sálu vede velkolepé dvojramenné schodiště, které zdobí sochy a dovede vás do udržovaného a velkého parku s terakotovými vázami.

Trojský zámek

Trojský zámek je nádherně vyzdoben

O malířskou výzdobu v přízemí se postaral Carpoforo Tencalla. Strop a stěny ústředního sálu jsou pokryty freskami s námětem Apotheosy vítězství nad Turky u Vídně a oslavují tak Habsburky. Fresky byly namalovány malíři z Nizozemska. Byil to Abraham a Izak Gordinové. Přilehlé místnosti pak vyzdobil malíř Francisco Marchetti se synem Giovannim. Fresky jsou s námětem antické mytologie. Trojský zámek má celkem 4 000 m2 maleb. Jen 1 400 m2 najdete v hlavním sále, který slouží ke koncertům.

Zámecký park je volně přístupný

Zámecký park je v návštěvní hodiny volně přístupný. Uprostřed parku je kašna s vodotryskem a na jeho okraji je ukryto zahradní bludiště.

Zámecký park v Tróji

Jak se k Trojskému zámku dostat a jaké je vstupné?

Trojský zámek se nachází vedle pražské ZOO a v blízkosti je rovněž botanická zahrada a tropický skleník Fata Morgana. Otevírací doba je od úterý do neděle 10:00 – 18.00 hod. Výjimkou je však pátek, kdy je otevřeno od 13:00  – 18:00  (duben – říjen). Vstupné do parku je zdarma, do zámku 120 Kč. K zámku se dostanete autobusem 112 z Nádraží Holešovic.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!