Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Užijte si dovolenou v chorvatské městečku Tučepi

Chorvatsko je ideálním místem pro trávení dovolené, a to ať už se na ni vydáte s rodinou, drahou polovičkou nebo s přáteli. Jedná se o stále vyhledávanou destinací, kde si užijete krásnou přírodu, blankytné moře i hezké pláže. Kam se ale v Chorvatsku vydat? Zkuste městečko Tučepi.

Tučepi, to je jedna dlouhá pláž

Tučepi leží zhruba 3 kilometry jihovýchodně od Makarské. Nachází se u magistrály, která je nad moderním a vyhledávaným letoviskem. Nad Tučepi se tyčí pohoří Biokovu a najdete zde přístav pro rybáře i pro turistické lodě a jachty. Tučepi mají jednu dlouhou pláž vedoucí až do Podgory, která je lemována borovicemi. Ty jsou skvělé v letních horkých dnech, protože pod nimi najdete příjemný stín. Pláž je převážně oblázková, místy si odpočinete na hrubším písku. Moře má ve většině případů pozvolný sestup.

Prozkoumejte okolí a vyšlápněte si na pohoří Biokovo

Pokud vás omrzí slunění na pláži, můžete se vydat prozkoumat okolí. Nejkrásnější je obec Gornji Tučepi ležící ve svahu Biokova ve výšce 300 m n.m. Dochovaly se z ní pouze zbytky, ale i tak se pokocháte spletencem uliček a troskami původních kamenných domů. Do Gornji Tučepi se dostanete po silnici, která spojuje Makarskou s Vrgoracem. Jestliže se chcete projít, lze zde vystoupat i pěšky a cesta vám zabere necelou hodinku. Pro milovníky vysokohorských tras máme skvělý tip na výlet do pohoří Biokovo, kde najdete několik značených turistických tras.

Bazén u hotelu Afrodita

V Tučepech se ubytujte v hotelu Afrodita

V Tučepech jsou převážně exkluzivní hotely lemující pečlivě udržované nábřeží. Toto rušné letovisko nabízí k ubytování mnoho možností. Jedním z hotelů je Afrodita hotel – Tučepi. V hotelu naleznete klimatizaci, bezplatné Wi-Fi připojení i minibar. U hotelu se nachází bazén vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Součástí hotelu a plochy s bazénem je bar nabízející za horkých letních dní osvěžující nápoje.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!